مدیرعامل عمران هشتگرد خبر داد:

حركت مترو هشتگرد از ساعت 6

حركت مترو هشتگرد از ساعت 6 زمین دار شو: برمبنای اعلام مدیر عامل شهر جدید هشتگرد از هفته آینده دو رام به مترو هشتگرد اضافه می شود و حركت قطار از 6 بامداد خواهد بود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، مترو گلشهر به شهر جدید هشتگرد که در واقع ارتباط ساکنان این شهر جدید را با کرج و تهران بوسیله خط ریلی برقرار می کند، دهم دی ماه سال قبل با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور راه اندازی شد.
در ابتدای راه اندازی، شش قطار به صورت رفت و برگشت، مسافران را جابجا می کرد و ساعت حرکت نخستین قطار از گلشهر به هشتگرد ۱۰: ۳۰ و از هشتگرد به گلشهر ۱۱: ۱۵ بود. سپس از اوایل سال جاری تعداد رام ها به ۱۰ رام افزایش یافت و حرکت نخستین قطار از گلشهر به هشتگرد ساعت ۸ و از هشتگرد به گلشهر ۹ بامداد شد.
مقرر است از هفته آینده نیز تعداد رام ها به ۱۲ افزایش پیدا کند. یعنی شش قطار به صورت رفت و شش قطار به صورت برگشت فعالیت خواهدنمود. این خبر را مسعود حق لطفی - مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اعلام نمود و اظهار داشت: از هفته آینده سیستم ATP که نقش مهمی در افزایش ایمنی خط مترو هشتگرد دارد وارد مدار خواهد شد و حرکت نخستین قطار از هشتگرد به گلشهر ۶ بامداد خواهد بود.
ظرفیت جابجایی ۲۱ هزار و ۶۰۰ مسافر روز
هر رام قطار مترو هشتگرد ظرفیت جابجایی ۱۸۰۰ نفر را دارد که با این حساب ۱۲ رام قطار موجود می تواند روزانه ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر را جابجا کند.
قبل از این حبیب الله طاهرخانی- مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید به ایسنا گفته بود که مترو گلشهر - هشتگرد با تلاش شبانه روزی فعالیت دو شیفته و بعضاً سه شیفته در سال قبل به مرحله افتتاح رسید که اتفاق مهمی برای ۴۰۰ هزار نفر جمعیت غرب استان البرز بود.
سه مترو دیگر برای شهرهای جدید در دستور کار است
از جانب دیگر برنامه انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو شهرهای جدید به خصوص بهارستان به اصفهان و فرودگاه امام (ره) به پرند در دستور کار شرکت عمران شهرهای جدید در سال ۱۳۹۹ قرار دارد. گفته می شود درباب مترو پرند تقسیم کاری بین شهرداری و شرکت عمران انجام شده و این پروژه در آینده نزدیک شروع می شود.
عملیات آغاز پروژه مترو تهران - پردیس هم بعد از انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیا مقرر است امسال محقق شود. زمان اجرای پروژه پنج سال تخمین زده می شود.
اما با افزایش ظرفیت مترو هشتگرد پیش بینی می شود که جمعیت پذیری این شهر که الان حدود ۵۵ هزار نفر ساکن دارد به حدود ۶۰۰ هزار نفر مطابق با ظرفیت آن برسد. طاهرخانی گفته که در آینده سرفاصله قطارهای هشتگرد را به هشت دقیقه می رسانیم.
منبع:

1399/07/03
12:42:01
5.0 / 5
1877
تگهای خبر: راه , سیستم , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک