معاون وزیر راه

بهره برداری از آزادراه كنارگذر جنوبی تهران تا آخر پاییز

بهره برداری از آزادراه كنارگذر جنوبی تهران تا آخر پاییز به گزارش زمین دار شو معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آزادراه كنارگذر جنوبی تهران و كرج یك ابرپروژه است كه تا آخر فصل پاییز به بهره برداری می رسد.خیرالله خادمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در بخش آزادراهی اقدامات زیادی در دست اجرا داریم و هم اکنون ۱۲۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور در حال اجراست، تصریح کرد: از راه مشارکت بخش خصوصی و بخش دولتی اقداماتی در بخش آزادراه ها اجرا می شود. به جهت اینکه بتوانیم به یک برنامه اولویت دار برسیم ۹ آزادراه به طول ۶۶۳ کیلومتر که تکمیل کننده بخش هایی از شبکه آزادراهی بودند و پیشرفت فیزیکی بالاتری داشتند را در اولویت اول قرار دادیم تا طی سال جاری و سال بعد به اتمام برسانیم.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اضافه کرد: این ۹ پروژه در بخش توسعه آزادراهی چشمگیر هستند چونکه در صورت بهره برداری از این بخش، بیشتر از ۲۵ درصد به طول آزادراهی کشور اضافه می شود. در واقع اقدام تعیین کننده در جهت افزایش ظرفیت جاده ای کشور است.
خادمی با اشاره به اینکه دو آزادراه پیشرفت فیزیکی بالاتری داشتند که در مراحل انتهایی خود هستند، اظهار داشت: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران و کرج یک ابرپروژه است که تا آخر فصل پاییز به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: این آزادراه از محدوده آبیک (غرب کرج) آغاز می شود و از بخش جنوبی البرز و بخش جنوبی تهران عبور می کند و به آزادراه حرم تا حرم در منطقه چرم شهر متصل می شود.
وی با اشاره به اینکه این آزادراه در منطقه گلوگاه ترافیک عبوری تهران و البرز خواهد بود، خاطرنشان کرد: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران و کرج ۱۶۰ کیلومتر طول دارد و به صورت دو باند ۶ خطه خواهد بود.
وی به آزادراه کنارگذر اصفهان هم اشاره نمود و اظهار داشت: عملیات اجرایی قطعات یک و دو آزادراه کنار گذر اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر به اتمام رسیده و بزودی بهره برداری از آن شروع می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: جاده فعلی شیراز به اصفهان از قسمت جنوب اصفهان به آزادراه شمالی اصفهان به سمت نظنز متصل می شود و از شرق اصفهان عبور می کند که ترافیک سنگینی را بوجود آورده است، با آغاز به کار این آزادراه ترافیک سنگین داخل شهر اصفهان به بیرون شهر منتقل می شود و به صورت کلی ۷۵ تا ۸۰ درصد مشکل ترافیکی درون شهری برطرف خواهد شد.
وی افزود: البته این آزادراه قطعه دیگری به طول ۳۲ کیلومتر دارد که عملیات اجرایی آن شروع شده است. این قطعه تکمیل کننده این آزادراه است که امیدواریم تا سال بعد یا حداکثر تا ۱۴۰۱ تکمیل شود.


منبع:

1399/07/04
20:39:50
5.0 / 5
1326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک