انتقاد تند عضو كمیسیون عمران مجلس از مشاوران املاك

انتقاد تند عضو كمیسیون عمران مجلس از مشاوران املاك به گزارش زمین دار شو عضو كمیسیون عمران مجلس، مشاوران املاك را از عوامل افزایش قیمت مسكن معرفی نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از خانه ملت، اقبال شاکری با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره افزایش تعرفه معاملات مشاوران املاک، اظهار داشت: من از اساس با مکانیزم فعلی دریافت حق کمیسیون مشاوران املاک مخالف هستم، چونکه هیچ دلیلی وجود ندارد که املاکی ها برای انعقاد قراردادها به صورت درصدی کارمزد دریافت نمایند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: زمینه فعالیت مشاوران املاک جزو حوزه مشاغل خدماتی به حساب می آید، ازاین رو در امور خدماتی نباید در ازای انعقاد قرارداد، کارمزد به صورت درصدی دریافت شود. در شرایط کنونی در تمام دفاتر عرضه خدمات به مشتریان، تعرفه های ثابتی وجود دارد که مشتری در ازای دریافت خدمات، مبالغی را بعنوان کارمزد ثابت پرداخت می کند.
شاکری اظهار داشت: مکانیزم کنونی دریافت حق کمیسیون مشاوران املاک به صورت درصدی از کل قیمت مسکن، رویکرد بسیار اشتباهی است که تنها مشتریان و متقاضیان تاوان آنرا می دهند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: پرونده مشاوران املاک تنها معطوف به مکانیزم حق کمیسیون آنها نیست، متأسفانه با افزایش تلاطم بازار مسکن شاهد دریافت زیرمیزی از جانب بعضی از مشاوران املاک هستیم، به این صورت که فرد املاکی با فروشنده به صورت پنهانی توافق می کنند، که در صورت فروش ملک مورد نظر با قیمت بالاتر، سود حاصله از این افزایش را تقسیم کنند.
شاکری اظهار داشت: من به عینه بارها شاهد بروز تخلف در دفاتر مشاوران املاک بوده ام و اساسا مسؤلان اتحادیه مشاوران املاک باید پاسخگوی وضعیت فعلی این حوزه باشند.
عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بطور حتم اعضای این کمیسیون به صورت جدی به مساله اصلاح قانون مشاوران املاک ورود خواهند کرد، چونکه با ساماندهی این حوزه، بخشی از مشکلات بازار مسکن رفع خواهد شد.


منبع:

1399/07/07
23:54:40
5.0 / 5
1533
تگهای خبر: خدمات , عمران , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک