پس از گذشت ۸ ماه از شیوع كرونا

راه كامیون داران ایرانی به اروپا باز شد

راه كامیون داران ایرانی به اروپا باز شد زمین دار شو: مدیركل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از برداشته شدن محدودیت های به وجود آمده برای تردد كامیونداران ایرانی در راه كشورهای اروپایی خصوصاً آلمان و ایتالیا آگاهی داد.


جواد هدایتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بعد از شیوع ویروس کرونا کامیونداران ایرانی دیگر نمی توانستند ویزای شینگن خودرا برای جابجایی بار صادراتی یا وارداتی از و به مقاصد اروپایی تمدید کنند و این کشورها برای کنترل شیوع این بیماری حتی به اعضای اتحادیه اروپا هم ویزا نمی دادند.
وی ادامه داد: در قدم اول آنها برای اعضای اتحادیه اروپا این محدودیت ها را برداشتند و نهایتاً در اطلاعیه اخیر صادر شده اعلام نمودند که کامیون داران ایرانی هم می توانند ویزای خودرا تمدید کنند و این محدودیت تردد برای آنها نیز برداشته شده است.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: پیش از برداشته شدن این محدودیت تنها رانندگانی می توانستند بارهای خودرا به مقاصد اروپایی ببرند که ویزای آنها تاریخ داشت و بقیه رانندگان باتوجه به شش ماهه بودن تاریخ ویزای شان نمی توانستند باری به اروپا ارسال نمایند یا از آنجا به ایران بیاورند اگر این اتفاق ادامه پیدا می کرد نگرانی برای رانندگان دراین زمینه داشتیم.

هدایتی اظهار داشت: هم اکنون و با صدور این اطلاعیه، رانندگان می توانند ویزای خودرا برای سفر به اروپا و جابجایی بار و ترانزیت تمدید کنند و بر طبق این اطلاعیه این محدودیت برای همه شقوق حمل و نقل همچون زمینی، دریایی و هوایی برداشته شده است.
وی اظهار نمود: مسلماً کشورهای اروپایی که البته عمده مقاصد کامیونداران ایرانی ایتالیا و آلمان است، هر یک پروتکل های بهداشتی خاص خودشان را دارند اما دائما رصد و کنترل از طرف اروپایی ها صورت خواهد گرفت و کامیونداران ایرانی هم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
1399/07/16
14:20:05
5.0 / 5
1448
تگهای خبر: ترانزیت , جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک