حكم احتمالی دادستانی اوكراین برای مسئولان سقوط هواپیمای اوكراینی

حكم احتمالی دادستانی اوكراین برای مسئولان سقوط هواپیمای اوكراینی زمین دار شو: دفتر مطبوعاتی دادستانی اوكراین اطلاعیه ای درباره دریافت اطلاعات تكمیلی علل سقوط هواپیمای اوكراینی از ایران ارائه داد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی دادستان کل اوکراین به دنبال وعده ایران به اوکراین در آخر دور دوم مذاکرات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در خصوص این که به کی یف تاییدیه مستند بازداشت شش فرد مظنون در سقوط هواپیما بوئینگ اوکراینی در ماه ژانویه و همین طور یکی از شواهد مادی در پرونده را می دهد، اطلاعیه ای ارائه داد.
در این اطلاعیه آمده است: برمبنای توافق های بدست آمده توسط طرفین طی یک هفته، کارشناسان اوکراینی باید اطلاعات مفصل تری درباره رسیدگی به پرونده های کیفری در ایران و همچون تاییدیه مستند بازداشت شش فرد مظنون در سقوط هواپیما تقدیم کنند. ضمنا تا اختتام اکتبر ایران قول داده است که به اوکراین یکی از شواهد مادی را نیز بدهد که برمبنای اطلاعات اولیه تبلت خدمه پرواز در ایام اول بعد از فاجعه توسط گروه امداد و نجات اوکراینی پیدا شده است.
در جریان مذاکرات دفتر دادستانی کل افزود که طرفین همین طور اسنادی را تایید کردند که طی ده ماه توسط اوکراین و در قالب کمک های حقوقی بین المللی به ایران فرستاده شد.

همین طور در این اطلاعیه آمده است: از ژانویه ۲۰۲۰ دفتر دادستانی کل پنج درخواست فرستاد که تنها پاسخ های کلی دریافت کرده است و یکی از آنها که در رابطه با شش مظنون در ایران است بطور کلی نادیده گرفته شد.

در ادامه این متن عنوان شد که «معاون دادستان کل اوکراین توجه دادستانی نظامی ایران را به ضرورت مجازات عادلانه مسئولین جلب کرد، چونکه برمبنای اتهامات مجازات حداکثر تا سه سال زندان در نظر گرفته می شود.»
دادستانی اوکراین اصرار کرد که بررسی فاجعه هواپیمای میهنی نمی تواند یک راز نظامی باشد، آنچه که ایران دائما با توجیه عدم ارائه اطلاعات به آن متوسل می شود.
منبع:

1399/08/02
16:22:47
5.0 / 5
1310
تگهای خبر: پرواز , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک