آیین نامه جدید هوانوردی عمومی ابلاغ شد؛

هزینه هر نشست و برخاست ایرتاكسی ۹ هزار كیلویی در مهرآباد ۱۲ دلار

هزینه هر نشست و برخاست ایرتاكسی ۹ هزار كیلویی در مهرآباد ۱۲ دلار زمین دار شو: دولت تعرفه های جدید هوانوردی عمومی و همین طور خدمات پاویون و نیز پروازهای عبوری را به وزارت راه و شركت فرودگاه ها با هدف افزایش رقابت پذیری و توسعه هوانوردی عمومی ابلاغ نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری مصوبه ۲۷ مهر هیئت دولت درباب بخشنامه اجرائی جدید ماده ۶۳ قانون وصول برخی درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب سال ۱۳۷۳ درباب وصول درآمدهای خدمات فرودگاهی را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نمود.
بر اساس این بخشنامه، هزینه خدمات فرودگاهی برای رونق هوانوردی عمومی شامل مسافری، آموزشی، باری و هواپیماهای شخصی با وزن حداکثر ۹ هزار کیلوگرم هنگام برخاست، که به حساب شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واریز می شود، با تخفیف روبه رو شده است.
هواپیماهای نظامی، همین طور هواپیماهای غیر نظامی دارای مجوزهای خاص و هواپیماهای اختصاصی مقامات درجه یک (رؤسای دیگر کشورها) از پرداخت خدمات فرودگاهی معاف هستند.
بر اساس این بخشنامه، فرودگاه های امام خمینی (ره)، مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، اصفهان، تبریز و آبادان گروه یک، بندرعباس، کرمانشاه، یزد، کرمان، بوشهر، رشت، زاهدان، ساری و ارومیه گروه دو و سایر فرودگاه های کشور، گروه ۳ هستند.
طبقه بندی هواپیماهای زیر ۹ هزار کیلوگرم هنگام برخاست هم برمبنای وزن آنها انجام شده که بر این اساس، هواپیماهای تا ۲۵۰۰ کیلوگرم در گروه یک، ۲۵۰۰ تا ۵۷۰۰ کیلوگرم در گروه دو و ۵۷۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلوگرم در گروه ۳ قرار دارند.
همچنین هزینه هر بار نشست و برخاست هواپیماهای زیر ۲۵۰۰ کیلوگرم در فرودگاه های گروه یک، معادل ریالی ۶ دلار، ۲۵۰۰ تا ۵۷۰۰ کیلوگرم معادل ریالی ۹ دلار و ۵۷۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلویی ها ۱۲ دلار است.
اما فرودگاه های گروه های ۲ و ۳ از انواع هواپیماهای مذکور به ترتیب ۳، ۶، و ۹ و همین طور ۲، ۴ و ۸ دلار بابت هر بار نشست و برخاست ستاندن می کنند.


منبع:

1399/08/09
14:08:10
5.0 / 5
1207
تگهای خبر: پرواز , خدمات , راه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک