اسلامی در جمع خبرنگاران مطرح كرد:

عملكرد بنادر گیلان با رشد ۵۳ درصدی همراه بوده است

عملكرد بنادر گیلان با رشد ۵۳ درصدی همراه بوده است وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد 53 درصدی عملكرد بنادر استان گیلان، اظهار داشت: بخش خصوصی 200 میلیارد تومان در بندر انزلی سرمایه گزاری نموده است.



به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از ۱۱ پروژه بندری در انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قدمت و نقش مهم بندر انزلی در روابط تجاری، اظهار نمود: سیاست وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر ایجاد فرصت های سرمایه گذاری برای بخش خصوصی و تقویت و توسعه زیر ساخت ها در بندر انزلی است.
وی با اعلان اینکه این بندر برخلاف تصویری که در زمینه رها شدن بنادر وجود داشت هم مورد توجه بوده و هم زیرساخت های آن توسعه یافته است، اضافه کرد: در سال قبل سه پست اسکله راه اندازی شد که امروز نیز یک پست اسکله غلات و نفتی بهره برداری رسید.
اسلامی با اشاره به اضافه شدن تجهیزات جدید و به روز در بندر انزلی و سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در این بندر، اظهار داشت: رشد ۵۳ درصدی عملکرد بنادر گیلان نوید بخش توسعه کارهای بندری کشور است.
وی به اقدامات صورت گرفته از طرف بنادر و دریانوردی در امتداد ایجاد جذابیت های سرمایه گذاری برای تجار اشاره نمود و افزود: راه خط کشتیرانی کانتینری یخچال دار که مستقیم از بندر انزلی به بنادر دریای خزر حرکت می کند و یکی از نیازها سوداگر برای انتقال میوه و تره بار بود همچون اقدامات خوب انجام شده در این بندر است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه مجموعه کارهای اجرائی در امتداد این است که بتوانیم ظرفیت های لجستیک و تجهیزاتی بندر انزلی را گسترش دهیم، اظهار داشت: پست های اسکله ای نیز هم اکنون به اندازه لازم توسعه یافته است.
بهره برداری قسمتی از کنار گذر انزلی در سال آینده
وی افزود: تفاهم نامه هایی با کشورهای حوزه خزر داریم که می توانیم تسهیلات تجارتی و تبادلات ترانزیتی را تسریع کند و خوشبختانه این پایه گذاری های سیاستی و اجرائی انجام شده است.
اسلامی با اشاره به بازدید خود از کنار گذر انزلی و با اعلان اینکه این پروژه دارد سه مانع برای اجرا، تکمیل و بهره بود، اضافه کرد: ملاحظات زیست محیطی و مهندسی در زمینه یکی از موانع بود که زمان زیادی برای این مساله صرف شده است.
وی همین طور به موضوع معارضین و ضرورت تملک اراضی اطراف این پروژه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: طراحی و مهندسی خود طرح نیز دارای ملاحظاتی بود که برای حل این مشکل حدود سه ماه نشستی با سازمان محیط زیست برگزار و برای عبور از ناحیه شمالی تالاب تفاهم کردیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: پیشرفت طرح از لحاظ زیرساخت خوب بوده و هزار و ۳۰۰ متر باقیمانده نیازمند راه اندازی دو پل بزرگ است که عملیات اجرائی آن توسط پیمانکار باتوجه به طراحی صورت گرفته شروع می شود.
وی افزود: امیدواریم سال آینده شهروندان بتوانند از این کنار گذر به صورت چهار خطه استفاده کنند بااینکه بخش هایی از آن به سبب اینکه نوع اجرا و نوع سازه ها زمان بر است باقی می ماند اما تمام این مراحل نباید بیش از سال ۱۴۰۰ طول بکشد.

1399/08/28
13:59:17
5.0 / 5
967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک