مقام مسئول:

امكان دریافت اوراق تسهیلات مسكن بدون كد سامانه سجام فراهم گردید

امكان دریافت اوراق تسهیلات مسكن بدون كد سامانه سجام فراهم گردید رئیس اداره كل نقدینگی و خزانه داری بانك عامل بخش مسكن از رفع انسداد مسیر تخصیص اوراق به دارندگان غیر سجامی حساب سپرده گذاری ممتاز این بانك اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محسن کریمی اعلام نمود: با پیگیری های صورت گرفته، سرانجام در مرحله ای دیگر موفق به ایجاد دارایی تسه برای افراد غیر سجامی شدیم و بدین ترتیب علاوه بر ایجاد دارایی مطابق روال معمول ماهانه برای مشتریان سجامی، برای تمامی مشتریان غیر سجامی هم بر مبنای امتیازات تخصیص یافته به آنان در گذشته در نماد تسه ۹۹۰۸ اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادر شد.
وی تصریح کرد: از آنجائیکه بر مبنای اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان تکرار اقدام مشابه در آینده وجود ندارد، لزوم دارد دارندگان حساب های ممتاز به منظور بهره مندی از تمامی منافع این سپرده گذاری، نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه سجام اقدام نمایند.
رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری در توضیح این مورد اظهار نمود: به دنبال ایجاد اجبار برای همه فعالان بازار سرمایه به احراز هویت در سامانه سجام، آن دسته از دارندگان حساب سپرده گذاری ممتاز بانک عامل بخش مسکن که علاوه بر دریافت سود سپرده، مشمول تخصیص اوراق هم می شوند، چنانچه در سامانه سجام ثبت نام خویش را تکمیل نکرده باشند، اوراق تخصیص یافته به خویش را دریافت نخواهند کرد. در واقع این افراد سود حاصل از سپرده گذاری در حساب ممتاز بانک تخصصی بخش مسکن را دریافت می کنند اما قادر به استفاده از امتیاز دیگر حساب مذکور یعنی اوراق تسه نیستند.
کریمی با اشاره به اینکه حدوداً از اواخر سال قبل هر نوع معامله و اختصاص اوراق وام مسکن مستلزم ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت بود و اختصاص و معامله اوراق وام مسکن هم در زمره سایر معاملات بورسی قرار گرفت، اظهار داشت: خیلی از دارندگان حساب ممتاز هم تنها موفق به دستیابی و دریافت سود سپرده گذاری خود شده و نتوانستند اوراق تسه دریافت نمایند. در واقع بنا بر مقررات جدید بازار سرمایه، مسیر ایجاد دارایی بورسی (اوراق) برای آنها مسدود شده بود.
وی اضافه کرد: بعد از پیگیری های مختلف با هدف تسهیل شرایط برای مشتریان بانک، در نهایت قرارداد عرضه خدمات احراز هویت سجام از راه شعب بانک عامل بخش مسکن، به امضای مدیران عامل بانک و شرکت سمات (سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه) رسید و همینطور سامانه در ارتباط با عرضه خدمات مورد نظر هم آماده شده است. ازاین رو بزودی دستورالعمل نحوه عرضه خدمات و سایر اقدامات در رابطه با این مورد به شبکه بانک اطلاع رسانی خواهد شد و دارندگان حساب ممتاز که به علت عدم احراز هویت در سامانه سجام تابحال برای آنها ایجاد دارایی (اوراق) نشده بود، می توانند اوراق خویش را دریافت و نسبت به استفاده از آن یا معامله آن در بازار سرمایه اقدام نمایند.
کریمی افزود: از یک سو با عنایت به اهمیت سپرده ممتاز در کسب و کار بانک و از طرفی نظر به ذی نفعان مختلف این محصول، شامل سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان، عرضه خدمات در رابطه با احراز هویت سجام در شعب بانک، گام بزرگی جهت رضایتمندی مشتریان و به تبع آن تأمین منافع بانک به حساب می آید. بر همین مبنا انتظار می رود همکاران شعب بانک هم جهت تأمین حداکثری منافع مشتریان بانک، پیگیری های لازم را جهت تکمیل ثبت نام آنان در سامانه سجام به عمل آورند.


منبع:

1399/09/08
14:52:44
5.0 / 5
1027
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک