وزیر راه:

اردبیل، سنندج، شهركرد و بجنورد سال آینده به شبكه ریلی وصل می شوند

اردبیل، سنندج، شهركرد و بجنورد سال آینده به شبكه ریلی وصل می شوند وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سال آینده استان های اردبیل، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی به شبکه ریلی کشور متصل خواهند شد.



به گزارش زمین دار شو به نقل از صداوسیما، محمد اسلامی عنوان کرد: با تأمین منابع، ۱۶ هزار کیلومتر به خطوط اصلی ریلی کشور اضافه خواهد شد. به همین میزان ما راه آهن در دست مطالعه و اقدام داریم که شامل هم خطوط دوم ریلی برای بالا بردن ضریب اطمینان خط و هم برقی کردن خطوط راه آهن می شود.
وی اظهار داشت: برقی کردن خط راه آهن تهران - مشهد متأسفانه در سالهای گذشته با موانعی مواجه گردید که تابحال تحقق نیافته است، اما برنامه برقی کردن این خط راه آهن را در دست اقدام داریم و به صورت کلی فرهنگ برقی کردن راه آهن کشور را پایه گذاری می نماییم و گسترش می دهیم.
وزیر راه و شهرسازی از هفت طرح مهم اثرگذار در حوزه راه آهن نام برد و اضافه کرد: سال آینده استان های اردبیل، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی به شبکه ریلی کشور متصل خواهدد شد.
اسلامی افزود: راه آهن چابهار- زاهدان هم پیشرفت رو به جلویی دارد و همه قطعات آن تا آخر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: راه آهن یزد اقلید هم طرح مهم دیگری است که منطقه معادن ما در استان های یزد، فارس و اصفهان را به هم متصل می کند و سهم مهمی در حمل بار معادن و صنایع این منطقه دارد که به شبکه ریلی کشور متصل می شود.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به تکمیل و افتتاح خط آهن تبریز از میانه به بستان آباد اظهار داشت: خط آهن بستان آباد به سمت تبریز تا ایستگاه خاوران هم در ماههای آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.
اسلامی اضافه کرد: اتصال خط آهن رشت به بندر کاسپین انزلی هم طرح دیگری است که به صورت فعال در دست اجراست.
وی تصریح کرد: در دولت های یازدهم و دوازدهم حدود ۵۰ درصد طول خطوط ریلی افزایش پیدا کرد و ما امیدواریم با تزریق منابع تا ۱۶ هزار کیلومتر دیگر به خطوط اصلی ریلی کشور اضافه نماییم.


منبع:

1399/09/21
13:08:11
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: بهره برداری , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک