در گفت وگو با زمین دار شو اعلام شد

هواپیماهای ایرانی عامل رد كردن واكسن فایزر نبودند

هواپیماهای ایرانی عامل رد كردن واكسن فایزر نبودند به گزارش زمین دار شو در حالی که رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام نموده بود به سبب نداشتن امکانات و شرایط لازم، هواپیماها و سیستم حمل و نقل ایران نمی تواند واکسن فایزر کرونا را وارد کند و بنا بر این از دریافت آن انصراف داده ایم، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری این مسئله را رد کرد و اظهار داشت: هیچ مشکلی دراین زمینه نداریم و دو ایرلاین ایرانی آماده واردات هر نوع واکسنی همچون فایزر هستند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، آغاز واکسیناسیون فایزر در انگلستان مسلما تاریخ جدیدی را برای دنیا رقم زد چونکه مردم چشم به این واکسن بعنوان ناجی خود دوختند اما بنظر می رسد واردات و تزریق آن در ایران داستان پر پیچ و خمی دارد، چونکه مدتی پیش مصطفی قانعی - رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا- در برنامه ای تلویزیونی اظهار داشت: ایران در اتحادیه جهانی واکسن کرونا (کوواکس) اعلام نموده که واکسن فایزر را نمی خواهد چونکه این واکسن به شرایط و الزاماتی مانند زنجیره سرد منفی ۷۰ درجه نیاز دارد و این امکانات در هواپیماها و سیستم حمل و نقل ما وجود ندارد.
این اظهارات در حالی صورت گرفت که شهرام آدم نژاد - معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی- قبل از این اعلام نموده بود: سیستم حمل و نقل هوایی ایران آماده واردات واکسن کرونا است و شرایط اعلام شده از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را دارد.
همچنین تورج دهقان زنگنه - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- روی همین مسئله اصرار کرد که هیچ مشکلی برای واردات واکسن کرونا از انواع مختلف آن نداریم.
این مقام مسئول در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون دو شرکت هواپیمایی ایران ایر و ماهان شرایط لازم برای واردات انواع واکسن کرونا را دارند و سازمان هواپیمایی کشوری نیز طی بررسی ها و ارزیابی هایی که انجام داده به این نتیجه رسیده است که این دو ایرلاین هیچ مشکلی برای واردات انواع واکسن همچون فایزر ندارند.
وی اضافه کرد: بررسی های صورت گرفته نشان میدهد که برای واردات واکسن کرونا هواپیماهای ایران ایر و ماهان آمادگی لازم را دارند و می توانند با بهره گیری از یخ خشک دمای مورد نیاز برای واردات هر نوع واکسنی همچون فایزر را که نیاز به دمای منفی ۷۰ درجه دارد، تامین کنند.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، با وجود اینکه بنظر می رسد صنعت حمل و نقل هوایی ایران آماده واردات واکسن کروناست، معین نیست چرا ایران در کوواکس از دریافت واکسن فایزر که نخستین و یکی از موثرترین واکسن های تولید شده در جهان برای کرونا محسوب می شود، انصراف داده است.1399/09/26
13:36:02
5.0 / 5
918
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , راه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک