معاون وزیر راه پاسخ داد

چند میلیون مسافر استعلام كرونایی شدند؟

چند میلیون مسافر استعلام كرونایی شدند؟ به گزارش زمین دار شو معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: از آغاز آغاز طرح استعلام وضعیت سلامت مسافران تا کنون ۳۰ میلیون نفر در حوزه های مختلف حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفتند و برای حدود ۲۷۰۰ مسافر بلیتی صادر نشده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، از آغاز آذر ماه سال جاری بر مبنای درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد تا وضعیت سلامت مسافران در همه بخش های حمل و نقل عمومی همچون هوایی، جاده ای و ریلی بررسی شود تا آن هایی که وضعیت سلامتی شان از نظر ابتلاء به ویروس کرونا مشکوک است یا مشکل دارد، نتوانند به سفر بروند و بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس، مینی بوس و حتی سواری کرایه پلاک عمومی برایشان صادر نشود.

محمد اسلامی – وزیر راه و شهرسازی – اواخر آبان ماه در گفتگو با ایسنا این گونه درباره این طرح توضیح داده بود که از روز شنبه اول آذر ماه، ممنوعیت و محدودیت های تردد به همراه دیگر پروتکل های جدید برای مشاغل و مردم اعلام و اجرایی شده و درصددیم تا از راه شبکه تلفن همراه بیماران کرونایی را رصد کرده و از تردد آنها به خارج از شهرها، محل کار و دیگر اماکن جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: با مصوبه جدید ستاد ملی مدیریت کرونا هر کسی که تست کرونای مثبت داشته باشد، حق ندارد از راه سیستم حمل و نقل عمومی مسافرت کند و بر این اساس به همه بخش های حمل و نقل ابلاغ کرده ایم که این مصوبه باید به دقت اجرایی شود. بخش های هواپیمایی و ریلی در حال اتصال به سیستم های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند و برخی شرکتهای ریلی مانند رجا متصل شده و بقیه شرکت ها هم در حال انجام این مرحله هستند. اما در بخش جاده ای با عنایت به این که بعنوان مثال بلیت اتوبوس از گذشته با اسم صادر می شد باید سیستم شان را راه اندازی کنند تا تنها از راه کد ملی صدور بلیت را انجام دهند.

حالا و بعد از گذشت بیشتر از یک ماه از اجرای این طرح، شهرام آدم نژاد –معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی – در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سنجش سلامت مسافران اظهار نمود: اجرای پروتکل های بهداشتی در همه حوزه های حمل و نقل همچون زیر بخش های جاده ای، ریلی و هوایی همه روزه اجرا می شود و از آغاز آذر ماه که استعلام مسافران برای انجام سفرهای داخلی برون شهری در همه زیر بخش های مختلف الزامی اعلام گردید. صدور بلیت برای مسافران منوط به اجرای این پروتکل شده و همه سیستم های خرید و فروش بلیت سفر به سامانه مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متصل شد.

وی اضافه کرد: در این راستا از آغاز آذر ماه تا کنون بیشتر از ۳۰ میلیون نفر از مسافران در سامانه های تعریف شده وضعیت سلامتی شان مورد بررسی قرار گرفت و برای ۷۰۰ مسافر که تست کرونای آنها مثبت شده و از اعلام نتیجه تست شان کمتر از ۱۴ روز گذشته بود، بلیتی صادر نشد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی افزود: این طرح به دقت در کل کشور در حال اجرا بوده و نظارت دقیقی روی آن داریم بگونه ای مسافری نمی تواند بدون استعلام وضعیت سلامتی اش بلیتی تهیه نماید.

آدم نژاد اعلام نمود: در ابتدای اجرای این طرح با شرکتهای حمل و نقلی بسیاری برخورد کردیم چون که هنوز این به این طرح عادت نکرده بودند اما هم اکنون همه شرکت ها در بخش های مختلف حمل نقل هوایی، جاده ای و ریلی این طرح را به دقت اجرایی می کنند و سامانه مورد نیاز برای استعلام وضعیت سلامت مسافران در همه شهرها و شهرستان ها کشور انجام می شود.

منبع:

1399/10/07
20:06:52
0.0 / 5
882
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک