معاون وزیر راه خبر داد:

بررسی پروژه های سواحل مكران امروز با حضور جهانگیری در بندرچابهار

بررسی پروژه های سواحل مكران امروز با حضور جهانگیری در بندرچابهار به گزارش زمین دار شو مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در مسافرت معاون اول رئیس جمهور با همراهی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مقرر است پروژه های توسعه سواحل مکران بررسی شود.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد با اشاره به سفر امروز معاون اول رئیس جمهور با همراهی وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار گفت: مقرر است در این سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به همراه معاون اول رئیس جمهور بازدیدی را از بندر چابهار داشته باشند.
وی افزود: یکی از برنامه هایی که در این سفر پیش بینی شده بابت جلسه بررسی پروژه های توسعه سواحل مکران است تا مهمترین اقدامات انجام گرفته در قالب گزارش ارائه و بررسی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سازمان بنادر و دریانوردی مهمترین اقداماتی که برای سواحل مکران انجام داده مربوط به پروژه های بندر چابهار است و دراین زمینه ظرفیت این بندر از ۲ میلیون تن در سال به ۸ میلیون تن ارتقا داده شده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با اشاره به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار که تعدادی پروژه روبنایی تکمیل و به بهره برداری رسید، اشاره کرد: پروژه های زیرساختی و تجهیزاتی و همین طور کریدور لجستیکی یا دسترسی بندر به پس کرانه کماکان در بندر چابهار در حال انجام است؛ مقرر است در این سفر معاون اول رئیس جمهور در جریان آخرین اقدامات قرار گیرند.
محمد راستاد با اشاره به اهمیت بالای نقش آفرینی توسعه سواحل مکران برای سازمان بنادر و وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی از برنامه های راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی نقش آفرینی ویژه در توسعه سواحل مکران است. در همین زمینه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور برای پوشش سواحل مکران ابتدا برای هرمزگان تکمیل و بعد از تطبیق برای استان سیستان و بلوچستان هم در حال انجام می باشد تا بطور کلی این مطالعات این سواحل را پوشش می دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در آخر اظهار داشت: به همین خاطر برای این اتفاق برنامه عمل را در کل سواحل مکران در دستور کار داریم. در همین راستا برنامه این است که یک بندر دیگر را در سواحل مکران برای افق های آتی حمل و نقل دریایی کشور داشته باشیم.


منبع:

1399/10/18
00:16:01
0.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک