در گفت وگو با زمین دار شو مطرح شد

سود بالای بانكی بلای جان تولیدكنندگان!

سود بالای بانكی بلای جان تولیدكنندگان! زمین دار شو: یک فعال تعاونی با اعلان اینکه بیشتر واحدهای تولیدی تنها با 20 درصد ظرفیت کار می کنند، نرخ بالای سود تسهیلات بانکی و قوانین دست و پاگیر را از عمده ترین مشکلات واحدهای تولیدی دانست.علیرضا مرادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در صورتیکه در کشورهای دیگر برای رونق تولید تسهیلات ویژه ای در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد و نقدینگی آنها با کمترین هزینه تامین می شود ولی متاسفانه خیلی از تولیدکنندگان داخلی با مشکلات عدیده مواجهند و نرخ بالای سود تسهیلات بانکی و قوانین دست و پاگیر بلای جان آنها شده است.

وی با اعلان اینکه خیلی از واحدهای تولیدی در حال رکود و تعطیلی هستند و علی رغم مشکلات بسیار توان ادامه فعالیت ندارند، اظهار داشت: هم اکنون واحدهای تولیدی تنها با ۲۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می نمایند این در حالیست که ۵۰ درصد از کل تعاونی های کشور را تعاونی های تولیدی می سازند که نیمی از آنها در تهران فعالیت دارند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدی با طرح این پرسش که تولیدکنندگان با نرخ سود تسهیلات ۲۸ درصدی و مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصدی و هزینه های اداری چگونه می توانند ادامه فعالیت دهند؟ اظهار داشت: امسال از طرف مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید نامگذاری شده و بطور قطع ایشان برمبنای شرایط خاص اقتصاد کشور، بحث جهش تولید و تاکید بر هدایت ظرفیت های پوششی، خدماتی و سرمایه ای را به سمت تولید متذکر شده اند؛ پس معتقدم ظرفیت بالای تولید باید مورد توجه قرار گیرد و جلب و جذب مشارکت عامه مردم در کارهای اقتصادی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی راهگشای مشکلات موجود کشور باشد.

مرادی تعاونی ها را اهرمی مناسب برای رشد و توسعه اقتصادی دانست و اشاره کرد: تعاونی ها مطابق اصل ۴۳ قانون اساسی بعنوان رکن دوم اقتصاد کشور شناخته می شوند و در افزایش تولید، بهبود وضع معیشت و ارتقای سطح درآمد اثرگذارند.

به گفته وی بخش تعاون به سبب ظرفیتها و توانمندیهای بالای خود نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار، خلق فرصتهای شغلی جدید و کاهش بیکاری دارد.

منبع:

1399/11/15
18:01:50
0.0 / 5
575
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک