رئیس سازمان بسیج كارگران و كارخانجات كشور خبر داد

وجود ۷ میلیون كارگر بیمه نشده در كشور

وجود ۷ میلیون كارگر بیمه نشده در كشور به گزارش زمین دار شو همدان رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با اشاره به وجود هفت میلیون کارگر بیمه نشده در کشور اظهار داشت: سال قبل پیشنهادی داده شد که طبق آن باتوجه به گستره جامعه کارگری در کشور خدماتی به این قشر ارائه شود.


سردار سرتیپ دوم پاسدار علی حسین رعیتی فرد یکشنبه ۱۹ بهمن ماه ۹۹ در آیین افتتاح دفتر مشاوره حقوقی کارگران و کارمندان سپاه ناحیه همدان، بیان کرد: ۱۱.۵ میلیون نفر کارگر بیمه شده و حدود هفت میلیون کارگر بیمه نشده در کشور وجود دارد که معمولاً از قشر متوسط به پایین جامعه هستند و برای حل مسائل خود به مراکز قوه قضائیه با مشکلاتی مواجه بودند.
وی با اعلان اینکه ۱۱.۵ میلیون کارگر بیمه شده با احتساب تعداد اعضای خانواده و بازنشستگان تامین اجتماعی حدود ۴۳ میلیون جمعیت کشور را شامل می شوند، افزود: برمبنای پیشنهاد ارائه شده قرار شد در امتداد خدمت رسانی به قشر کارگری اقداماتی صورت گیرد.
رعیتی فرد اظهار نمود: برای تحقق این امر قرار شد از ظرفیت کارشناسان و متخصصان کانون وکلای قوه قضائیه استفاده گردد تا در دادن مشاوره و دیگر موضوعات وکالت کارگران را بر عهده بگیرند تا مشکلات آنها به حداقل برسد.
وی با اشاره به اینکه در مورد هزینه گرفتن وکیل برای کارگران نیز از ظرفیت های موجود استفاده می نماییم، اشاره کرد: در این دفتر دعاوی بین کارگر و کارفرما گرفته نمی گردد بلکه متخصصان و همکاران کانون وکلا به صورت شیفتی مشاوره و خدمات می دهند.
رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با اشاره به اینکه در این راستا از ظرفیت بسیج برای صلح و سازش استفاده می شود، اظهار داشت: امیدواریم این مراکز در دیگر شهرستان های استان همدان نیز راه اندازی شود.
فرمانده سپاه ناحیه همدان نیز در این مراسم بیان کرد: بسیج کارگری شهرستان همدان از فرمانده خوش ذوقی برخوردارست و کارهای مانایی در سطح شهرستان انجام شده است.
سرهنگ علی بقایی افزود: کارهای مورد بحث از شروع سال جاری با رزمایش دفاع بیولوژیک شروع شد و محیط کارگری از ویروس منحوس کرونا گندزدایی شد همین طور ارتباط بسیج کارگری با کمک مؤمنانه و جمع آوری و توزیع کمک ها ادامه یافت.
وی افزود: همراهی و همکاری بسیج جامعه کارگری با جامعه کارگری همدان بسیار عالی است و امیدواریم در مرکز مشاوره حقوقی کارگران و کارمندان بتوانیم در ارائه مشاوره به کارفرمایان و حل مشکلات حقوقی کارگران کمکی کرده باشیم.
رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان همدان نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: مرکز وکلای استان همدان با ظرفیت ۵۰۰ نفر آماده ارائه خدمات حقوقی به جامعه هدف است.
محمد خادمی حمید اظهار نمود: همکاران مرکز وکلای قوه قضاییه استان همدان با تمام توان آماده اند در زمینه های مختلف خدمات عرضه کنند و با توجه به این که قشر کارگری در زمینه های حقوقی گرفتار معظلاتی هستند و به وکلا دسترسی ندارند در حل مشکلات آنها تلاش خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه مرکز وکلای سپاهیان وکلای کشور هستند، افزود: طبق تفاهنامه ای که با بسیج کارگری داریم مقرر است مراکزی برای دادن خدمات به این قشر وجود داشته باشد و کانون وکلا در امتداد خدمت رسانی به مردم حرکت می کنند.
منبع:

1399/11/19
21:45:03
0.0 / 5
768
تگهای خبر: بیمه , خدمات , راه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک