اجرای طرح جدید توسعه مشاغل خانگی با ثبت نام بیشتر از ۱۷۰۰ نفر در استان بوشهر

اجرای طرح جدید توسعه مشاغل خانگی با ثبت نام بیشتر از ۱۷۰۰ نفر در استان بوشهر به گزارش زمین دار شو بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر اظهار داشت: دستگاههای اجرایی در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی، جهاددانشگاهی را همراهی کنند.


علی احمدی زاده در نشست کارگروه طرح توسعه مشاغل خانگی استان بوشهر اظهار داشت: برای به ثمر نشستن طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در استان تلاش شبانه روزی و فعالیتهای جهادی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین متقاضی در شهرستان دشتستان بوده، اضافه کرد: نیروهای حوزه اشتغال جهاد دانشگاهی در شهرستان های مورد هدف استان حضور یافته و بعد از شناسایی، مذاکره و انعقاد تفاهمنامه با پیشرانان به مهارت آموزی و توانمندسازی جامعه هدف پرداختند.
این مسئول تصریح کرد: در ابتدای انتشار کرونا و با عنایت به نیاز جامعه بالغ بر چند هزار ماسک توسط زنان سرپرست خانوار تولید شد که خدمت خوبی برای آن مقطع زمانی -که مشکلات زیادی برای تأمین ماسک وجود داشت- توسط این عزیزان بوده است.
مشکلات و کمبودها مدیریت شود
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر خاطرنشان کرد: پیشران ها در نقاط مختلف، روستاها، شهرها و منازل اقشار و جامعه هدف به آموزش افراد پرداختند و برای این کار واقعا از جان و دل مایه گذاشتند.

احمدی زاده با بیان مشکلات و روند پیگیری های شناسایی افراد و جامعه هدف طرح اظهار داشت: برای جذب متقاضیان و رسیدن به زمان برگزاری کارگاه ها بالغ بر ۸۰۰ تماس و پیگیری تا خروجی نهایی حاصل شده و در انتها برای ۱۳۵ نفر آموزش، توانمند و اتصال به بازار شکل گرفت و بعد از آن هم نمایشگاه صنایع دستی و کارگاه های توانمندسازی تشکیل شد.
وی بیان نمود: با بودجه اندک اختصاص یافته برای این طرح باید کار را پیش برده و با مدیریت مشکلات، مسائل و کمبودها و شناسایی ضعف ها و کوشش برای مرتفع ساختن آنها کار را به سرانجام خوبی برسانیم.
به دنبال ایجاد ظرفیت شغل پایدار هستیم
این مسئول ضمن اشاره به حمایت ها و پشتیبانی از طرح اظهار داشت: حمایت خوبی از پیشران ها صورت نگرفته است و انتظار داریم مسئولین از پیشران ها حمایت نمایند.

رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر با تکیه بر اهمیت توسعه و مسائل در ارتباط با آن اظهار نمود: نظر من این است که در حوزه فرهنگی، یک پارک علم و فناوری در استان شکل گیرد. این ظرفیت خیلی خوبی برای منطقه است که البته همراهی همه دستگاه ها را می طلبد.
احمدی زاده اظهار داشت: طرح توسعه مشاغل خانگی با ثبت نام بیشتر از ۱۷۰۰ نفر در استان در حال اجرا می باشد که کارهای مطالعاتی و نیازسنجی هر شهرستان و تشکیل شبکه و معرفی پیشران در حال انجام بوده و با همراهی دستگاههای مرتبط وارد فاز مشاوره، آموزش و توانمندسازی خواهیم شد.
منبع:

1399/11/29
14:17:20
0.0 / 5
533
تگهای خبر: اشتغال , تولید , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک