مهر خبر می دهد؛

تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا ۲۰ اسفند

تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا ۲۰ اسفند معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تمدید ممنوعیت پروازهای لندن تا 20 اسفند اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، همزمان با شیوع کرونای جهش یافته در انگلیس و سپس به چند کشور آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپای غربی و شمالی در ماه های اخیر که به کرونای انگلیسی مشهور شد، پروازهای مستقیم و سپس کانکشن به لندن از شروع دی ماه امسال متوقف و این ممنوعیت پرواز تا اختتام بهمن ماه تمدید گردید.
پس از آنکه خبرگزاری مهر از امکان خرید بلیت پروازهای کانکشن به لندن خبر داد، سازمان هواپیمایی کشوری به دفاتر فروش بلیت و نمایندگی های ایرلاین های منطقه و همین طور برخی آژانس های صدور بلیت پروازهای خارجی هشدار داد که حق فروش بلیت پروازهای رفت و برگشت به لندن به صورت پروازهای کانکشن (غیر مستقیم) را نداشته و در صورت فروش بلیت پرواز لندن، جریمه خواهند شد.
معاون سازمان هواپیمایی: پرواز به لندن تا ۲۰ اسفند ممنوع است
ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با خبرنگار مهر، از تمدید ممنوعیت پروازهای مستقیم و غیر مستقیم به لندن تا ۲۰ اسفند امسال آگاهی داد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تمدید آن برای پروازهای نوروزی نیز وجود دارد یا خیر؟، اظهار داشت: باتوجه به شرایط کشور انگلیس که در حل واکسیناسیون گسترده مقابل کروناست، احتمال عدم تمدید ممنوعیت پروازهای لندن برای نوروز ۱۴۰۰ بسیار بالاست.
جلالی اضافه کرد: با این وجود تصمیم گیری نهایی به عهده ستاد مقابله با کروناست.
هیچ آژانسی بلیت پرواز کانکشن ندارد
به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، بررسی های میدانی نشان میدهد هم اکنون به سبب فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری، هیچیک از اپلیکیشن ها، سایت ها و آژانس های هواپیمایی مبادرت به فروش بلیت پروازهای غیر مستقیم با ایرلاین های منطقه به لندن نمی کنند.
سفر به لندن از مسیر دوحه با تعویض هواپیما
اما یک مسافر ایرانی که روز گذشته به لندن سفر کرده بود، درباره نحوه پرواز به انگلیس از ایران به خبرنگار مهر گفت: از وب سایت قطر ایر ویز بلیت پرواز تهران-دوحه و سپس دوحه-لندن را خریداری نموده است.
وی اضافه کرد: دو ماه قبل که به ایران آمده بود، با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی به تهران سفر کرد ولی برای بازگشت به لندن، مجبور به استفاده از پروازهای قطر ایر ویز شد.
صنعت هوانوردی ایران؛ مقیدترین کشور در رعایت پروتکل های بهداشتی
این شهروند ایرانی مقیم لندن افزود: به سبب فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، پروتکل های بهداشتی در فرودگاه امام خمینی (ره) به دقت رعایت می شود؛ حتی بااینکه قبلاً اعلام شده بود که محدودیت فروش بلیت تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز، به پروازهای خارجی اختصاص ندارد، اما در پرواز روز گذشته تهران-دوحه، ردیف میانی هواپیما خالی بود؛ ضمن اینکه مسافران ۱۰ نفر ۱۰ نفر به هواپیما منتقل می شدند و همه پروتکل ها رعایت می شد.
وی افزود: اما در فرودگاه دوحه به سبب آنکه فرودگاه لندن از پذیرش بخش مهمی از ایرلاین های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا خودداری می کند، با حجم انبوهی از مسافر مواجه بودیم؛ ضمن آنکه قطر ایر ویز نسبت به انجام پروتکل ها مقید نبود و ۱۰۰ درصد ظرفیت پرواز دوحه-لندن پُر بود.
قیمت بلیت پرواز تهران-دوحه-اندن ارزان تر از پرواز مستقیم با ایرلاین ملی
به گفته این شهروند ایرانی، قیمت بلیت پرواز برگشت وی با این ایرلاین کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس، با وجود آنکه چند مسیره بود و مجبور شدیم هواپیمای اولی را ترک کرده و با هواپیمای دیگری به لندن برویم، اما از پرواز مستقیم لندن-تهران که دو ماه قبل با ایرلاین ملی کشورمان انجام دادم، ارزان تر بود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: برخی مسافران با پرواز دوحه-لندن به انگلیس سفر می کنند
حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تأیید احتمال وجود پروازهای غیر مستقیم و چند مسیره به لندن با ایرلاین های منطقه، اظهار داشت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانسی حق فروش بلیت پرواز مستقیم یا کانشکن (بدون نیاز به تغییر هواپیما) به لندن را ندارد.
وی افزود: اگر ایرلاینی چنین اقدامی کند، جریمه خواهد شد اما برخی مسافران با پرواز به فرودگاه یک کشور جنوب خلیج فارس سفر می کنند و سپس با تعویض هواپیما، از آنجا به لندن می روند.


منبع:

1399/11/29
23:13:41
0.0 / 5
605
تگهای خبر: پرواز , سایت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک