سخنگوی سازمان هواپیمایی:

راه ورود مسافران كرونایی با تست جعلی بسته شد

راه ورود مسافران كرونایی با تست جعلی بسته شد سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تفاهم وزارت امور خارجه با وزارت بهداشت در خصوص تعیین آزمایشگاه های معتبر در خارج از کشور در خصوص صدور تست کرونای سه برگه برای مسافران خارجی اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدحسن ذیبخش با اشاره به اینکه الان نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در فرودگاه ها و ناوگان های هوایی با عنایت به انتشار ویروس جهش یافته کرونا تشدید شده است، اضافه کرد: هم اکنون لغو پرواز رفت وبرگشت به انگلیس هم تا ۲۰ اسفند تمدید شده و امکان دارد تا آخر سال این لغو برقرار بماند.
وی تصریح کرد: نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در حال انجام می باشد و اخیرا ابلاغیه ای جدید به جهت رعایت شدید پروتکل های بهداشتی برای تمامی شرکتهای هواپیمایی ارسال شده است.
ذیبخش با یادآوری از اینکه استفاده از ظرفیت ۶۰ درصد هواپیماها همچنان در حال انجام می باشد، اظهار داشت: شرکت ها موظف می باشند پروتکل های ویژه را تا اطلاع ثانوی رعایت نمایند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: اخیرا مطابق تفاهمنامه ای که بین وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت به امضا رسیده، به منظور پیشگیری از عرضه تست جعلی کرونا و مطابق توافق بین این دو وزارتخانه، مقرر شد تا مسافران از آزمایشگاه هایی که مورد تائید وزارت بهداشت در کشورهای خارجی است، تست کرونا را برای ورود به خاک ایران دریافت نمایند.
ذیبخش اظهار نمود: جواب این تست ها در سه نسخه صادر می شود که یک نسخه آن در اختیار مسافر، دیگری در اختیار شرکت هواپیمایی و دیگری به فرودگاه عرضه می شود.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به تمهیدات انجام شده دیگر امکان عرضه تست جعلی وجود ندارد و همینطور امکان ورود مسافر از انگلستان به ایران هم وجود نخواهد داشت.
به گفته ذیبخش رصد مسافران عازم از انگلستان یا کشورهای آفریقایی درگیر کرونای جهش یافته قابل کنترل است؛ چون زمان و مکان مسافرت ها در پاسپورت ها قید می شوند.


منبع:

1399/12/04
13:32:16
0.0 / 5
540
تگهای خبر: پرواز , راه , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک