سازمان هواپیمایی پاسخ داد؛

چرا ایرلاین داخلی مانع سوارشدن حریرچی به هواپیما شد؟

چرا ایرلاین داخلی مانع سوارشدن حریرچی به هواپیما شد؟ زمین دار شو: سازمان هواپیمایی کشوری به ادعای معاون وزیر بهداشت درباب ممانعت یک ایرلاین از سوار شدنش به هواپیما به سبب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، پاسخ داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به اظهارات ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص سوار نکردن ایشان در یکی از پروازها توسط شرکت هواپیمایی مربوطه آن هم به سبب پر بودن ۷۵ درصد از صندلی های آن پرواز، مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام نمود که به شرح زیر است.
ضمن تشکر از زحمات دکتر حریرچی و همکارانشان از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور، ذکر این نکته لازم است که از شروع شیوع بیماری کرونا در کشور به جهت اینکه مسئولیت مدیریت و برنامه ریزی برای مقابله با ویروس کرونا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور واگذار شد، سازمان هواپیمایی کشوری بعنوان متولی سیاست گذاری در صنعت حمل و نقل کشور در کنار تمامی ارگان ها خودرا مکلف و مقید دانست تا در جهت حفظ سلامت شهروندان از تمام توان خود در جهت مقابله با این بحران استفاده نماید.
سازمان هواپیمایی کشوری از اظهارات وی در یک برنامه تلویزیونی اینگونه برداشت کرده است که ایشان از قبل بلیتی تهیه نکرده و همانند مسافران عادی قصد تهیه بلیت و سوار شدن به هواپیما را داشتند اما ظاهراً به جهت تکمیل ظرفیت پرواز، شرکت هواپیمایی مربوطه از سوار کردن ایشان امتناع کرده است.
به طور حتم سازمان هواپیمایی کشوری این مساله را بررسی و فهرست مسافران آن پرواز را از شرکت هواپیمایی مربوطه مطالبه خواهدنمود و چنانچه آن شرکت برمبنای تکمیل ظرفیت ۶۰ درصد ایشان را نپذیرفتند، در امتداد عمل به مسئولیت اجتماعی از آقای حریرچی دعوت خواهیم کرد تا از عوامل این شرکت هواپیمایی به جهت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری تقدیر و تشکر لازم به عمل آید. اما چنانچه برمبنای مطالب ایشان تعداد ظرفیت پرواز بیش از ۷۵ درصد بوده است بطور قطع طبق روال گذشته با متخلفان برخورد خواهد شد و نتیجه را به اطلاع ایشان و عموم خواهیم رساند.
حال باید توجه داشت که از شروع انتشار ویروس کرونا، با همراهی شرکت های هواپیمایی و اقدامات صورت گرفته، حالا صنعت هوانوردی تنها یکی از شقوق حمل و نقل در کشور بشمار می رود که بطور جدی رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را در دستور کار قرار داده و با جدیت تمام به اجرای دستورالعمل ها همت گمارده است تا بدان جا که فارغ از اینکه در عرصه بین المللی شرکت های هواپیمایی نسبت به استفاده ۱۰۰ درصدی و یا حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پروازها چه عقیده تخصصی و فنی دارند و در عمل چگونه است، امروز بحث استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت با همکاری شرکت های هواپیمایی در پروازها به یک فرهنگ و خواست عمومی تبدیل گشته است.
یعنی اگر شرکتی بخواهد محدودیت ۶۰ درصدی را رعایت نکند مسافران آنرا نمی پذیرند و نکته حائز اهمیت، همراهی و هماهنگ بودن شرکت های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری در اجرای فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت با وجود تحریم ها، محدودیت ها و مشکلات عدیده اقتصادی که در این صنعت وجود دارد که از همین جا از شرکت های هواپیمایی بابت این هماهنگی و همراهی قدردانی می نماییم.
همچنین لازم به ذکر است، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکت های هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که گزارش آن به اطلاع عموم رسانده شد.
وزارت بهداشت بجای حساسیت روی سفرهای هوایی، روی سفرهای مترویی متمرکز شود
گفتنی است، زنجیره صنعت حمل و نقل هوایی کشور با محوریت و مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری با اجرای صحیح دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ سلامت شهروندان فعالیت می نمایند لیکن ای کاش این فشارها و حساسیت ها در سایر شقوق حمل و نقل نیز اعمال می شد که برای تأیید این امر می توان سری به متروی تهران زده و با یک محاسبه سرانگشتی دریافت که یک شهروند روزانه بطور متوسط یک ساعت در مترو به سر می برد که تقریباً به اندازه یک سفر هوایی است اما با چه میزان ظرفیت و با رعایت کدام فاصله گذاری اجتماعی و آیا در حمل و نقل بین شهری نیز واقعاً پروتکل ها رعایت می شود؟
در اختتام مجدداً از کلیه شرکت های هواپیمایی که در اجرای دستورالعمل استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت پذیرش مسافر با سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد مرکزی مقابله با کرونا همکاری و همراهی داشته اند قدردانی می نماییم.


منبع:

1399/12/06
13:52:24
0.0 / 5
422
تگهای خبر: پرواز , حمل و نقل , راه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک