تاریخ تكرار می شود؟

كروناهای جدید در كمین پیش فروش سفرهای نوروزی

كروناهای جدید در كمین پیش فروش سفرهای نوروزی به گزارش زمین دار شو در شرایطی که شرکتهای ریلی و هوایی پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی خویش را شروع کرده اند، مسؤلان بهداشتی نسبت به جهش کرونای جهش یافته در انواع مختلف انگلیسی، آفریقایی و اسلوواکی نگران هستند و خواستار تعیین تکلیف سریعتر سفرهای نوروزی هستند تا مردم متضرر نشوند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته دو مسئول از وزارت راه و شهرسازی برنامه نوروزی زیرمجموعه خویش را برای سفرهای مردم در این ایام اعلام نمودند و به نظر می آید به تدریج پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی آغاز شود.

یکشنبه گذشته سوم اسفند ماه، تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره برنامه سفرهای نوروزی و تشکیل ستاد آن اظهار داشت: برنامه پایانی سال و سفرهای نوروزی را اگر کرونا اجازه دهد به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ کرده ایم تا توان عملیاتی و ساعت پرواز تعیین شده و تعداد ناوگان آماده به کار را در فرودگاه های پر ترافیک برنامه ریزی کنند و همه ایرلاین ها موظف می باشند تا هواپیمای پشتیبان داشته باشند که در صورت نقص فنی در کمترین زمان ممکن مسافران به مقصد شان برسند و از ابطال پرواز جلوگیری نمایند.

وی اضافه کرد: در روزهای نوروز بسته به مجوزهایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه دهد برنامه ریزی خواهیم کرد و تا هم اکنون ممنوعیتی برای پروازها نداریم.

همچنین سعید رسولی –مدیر عامل شرکت راه آهن – هم در همین زمینه در نشستی خبری اظهار داشت: ایام پیک سفرهای نوروزی سال جاری از ۲۵ اسفند ماه شروع می شود و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد و بر این اساس ستاد سفرهای نوروزی را از ماه گذشته تشکیل داده و ضمن برگزاری جلسات مکرر همه تمهیدات لازم برای انجام هر چه بهتر سفرهای ضروری مردم در روزهای نوروز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: پیش فروش بلیت های قطار در روزهای نوروز از سه شنبه پنجم اسفند ماه شروع می شود و مردم می توانند از راه مراکز مجاز و به صورت آنلاین خرید خویش را انجام دهند و روزانه ۲۳۰ قطار پیشبینی شده که برای کل دوره ۲۱ روزه ۴۷۲۸ قطار خدمت رسانی خواهند کرد.

این برنامه ها طی روزهای گذشته در حالی اعلام گردید که هنوز تصمیم نهایی برای سفرهای نوروزی گرفته نشده است و از طرفی مسؤلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم هشدارها و انتقادهای جدی از وضعیت کنونی رعایت پروتکل های بهداشتی دارند.

اخیرا علیرضا زالی - فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران- درباره انواع ویروس جهش یافته کرونا اظهار نمود: ویروس جهش یافته فنلاندی نداریم اما پیشتر ویروس اسلواکی پیش از آن ویروس معروف به کالیفرنیا و پیش از آن انگلیسی و آفریقایی وجود داشته ولی تنها مورد جهش ویروس معروف به انگلیسی در کشور مشاهده شده و شواهدی از وجود سایر جهش ها نداریم.

وی اضافه کرد: هنوز از ستاد ملی کرونا پروتکل روشن و شفافی در مورد بازار خرید و ترددهای نزدیک به ایام نوروز اعلام نشده، بدون شک اگر مقرر است محدودیت هایی اعمال شود با عنایت به این که پیش فروش ها در حوزه سفر و ترددها در حال انجام می باشد برای پیشگیری از نارضایتی مردم باید زودتر تعیین تکلیف شود تا سرنوشت خیلی از موارد همچون ترددها، برگزاری آزمون ها و... و. مشخص شود. البته بعضی از این موارد ملی است و باید هر چه زودتر تصمیم گیری صورت گیرد.

با وجود این شرایط باید دید سفرهای نوروزی مردم با محدودیت های بیشتر یا ممنوعیت مواجه می شود یا آنکه تغییری در این رویه ایجاد نخواهد شد؟ البته اگر مردم بلیت سفرهای نوروزی را خریداری کنند امکان دارد تاریخ باردیگر تکرار شود و مانند اسفند ماه سال قبل با حجم عظیمی از کنسل شدن بلیت سفرها و انتظار مردم برای استرداد پول بلیت شان از جانب شرکتهای ریلی و هواپیمایی باشیم.

به گفته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی متولیان بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا هر نظری داشته باشند باید تامین گردد چون که سلامت مردم شوخی بردار نیست و ازاین رو وزارت راه و شهرسازی بعنوان متولی حوزه حمل و نقل باید در ایام آینده منتظر تصمیمات جدیدی در این عرصه باشد.
1399/12/06
22:01:25
0.0 / 5
522
تگهای خبر: پرواز , حمل و نقل , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک