مراسم افتتاح آزادراه غدیر

روحانی: ملت مردانه و علی وار مشكلات را تحمل كردند

روحانی: ملت مردانه و علی وار مشكلات را تحمل كردند رئیس جمهور اظهار داشت: خوشحالم همه کسانی که به کشور ایران فشار وارد کردند می گویند این فشار حداکثری شکست خورده است؛ این به معنای صبر و مقاومت ملت و هدایت ها و رهمنودهای رهبری است. ملت ما مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کرده و مقاومت کردند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بامداد امروز در مراسم افتتاح آزادراه غدیر با تبریک ولادت امام علی (ع) و روز پدر اظهار نمود: افتتاح این آزادراه بسیار مهم می باشد و من خوشحالم که در مدت نسبتا کوتاهی این طرح به سرانجام رسید. در سال ۹۴ برای اجرای این طرح تصمیم گیری شد. این آزاد راه برای مردم ایران رفاه، آسایش و سلامتی و امنیت به همراه می آورد؛ چونکه مقدار زیادی از تولید دی اکسیدکربن کم می شود و همینطور باعث می شود خودرو ها به سلامت از این مسیر عبور کنند و بین ۹۰ دقیقه تا دو ساعت در وقت مردم صرفه جویی می شود. همینطور این آزاد راه مسیر مهمی برای ترانزیت ما است که مسیر ترانزیت شرق-غرب و غرب- جنوب را تأمین کرده و بخشی از جاده ابرایشم است.
وی افزود: بسیار خوشحال کننده است که در سال ۹۹، ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه افتتاح شده است؛ یعنی ۲.۵ برابر نرم افتتاح آزادراه در کشور. ۲۲۱ کیلومتر آزادراه در سال جهش تولید و با وجود فشارهای حداکثری و تحریمها انجام شده است و من خوشحالم همه کسانی که به کشور ایران فشار وارد کردند می گویند این فشار حداکثری شکست خورده است؛ این به معنای صبر و مقاومت ملت و هدایت ها و رهمنودهای رهبری است. ملت ما مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کرده و مقاومت کردند.
رئیس جمهور ضمن اشاره به معضل همیشگی ترافیک در راه کرج-قزوین- قم و سمنان به سمت تهران و بالعکس اظهار نمود: در این دو سال قدمهای بسیار مهمی برای حل این مشکل برداشته شده است افتتاح آزادراه شمال، تکمیل آزادراه همت و طرح حرم تا حرم بخشی از گشایشها را ایجاد کرد. امروز هم طرح غدیر گشایشهای جدیدی ایجاد کرد. طرح آزاده راه شریف آباد به جاجرود هم می تواند بخش دیگری از مشکل ترافیک را بکاهد.
وی افزود: این طرحهای مهم پیش از دولت تدبیر و امید، توسط خود دولت ایجاد می شد و دولت شرکتهای خصوصی را شریک می کرد و 60 تا 70 درصد پروژه را دولت برعهده می گرفت اما حالا دولت 30 درصد را برعهده دارد و 70 درصد در اختیار بخش غیر دولتی است یعنی 70 درصداین پروژه را قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بوجود آورده و مدیریت هم توسط دولت و قرارگاه است چنین طرحهای باید به مردم واگذار شودو دولت اولویت بندی کرده، تسهیلات فراهم آورد و بر اجرای این پروژه ها نظارت کند این طرحها می تواند با پول مردم ساخته شود وخود مردم پول را پس بدهند. از راه بازار سرمایه یا بانک یا اوراق این هزینه ها می تواند تامین گردد بسیار مهم می باشد ما این امور را به مردم واگذار نماییم.
روحانی همینطور با تشکر از مهندسین، مدیران، طراحان و کارگران و همه دست اندرکاران اجرای آزاد راه غدیر و بیان تبریک به آنها بیان نمود: روزانه حدود سه هزار نفر در این طرح مشغول فعالیت بودند و کار بسیار ارزشمندی حالا در اختیار مردم قرار می گیرد. افتتاح چنین پروژه های افتخاری برای دولت در چنین شرایط سختی است از آغاز دولت تا آخر دولت هزار کیلومتر آزاد راه به افتتاح می رسانیم که این رقم بسیار مهمی است در کل دوره رژیم گذشته 346آزاد راه ساخته شوده بود از آغاز انقلاب تا سال 92 1701 کیلومتر آزاد راه ساخته شد و در این 8 سال هزار کیلومتر آزاده راه تحویل می دهیم که این افتخاری برای دولت و بخش خصوصی است.
روحانی همینطور با اشاره به اینکه سه چهار پروژه بسیار مهم در زمینه ازاد راه و راه آهن داریم اظهار داشت: از وزیر راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا می خواهم پروژه های عظیم و بزرگ را به اتمام برسانیم. و اگر تمام نمی گردد، بخش اعظم آن به پایان برسد. تلاش نماییم راه آهن چابهار- زاهدان در این دولت به افتتاح برسد یا بخش اعظم آن اجرا شود. دولت بزودی طرح آبرسانی هم در منطقه شرق اعلام می کند که شیرین سازی آب از راه آب دریا صورت گیرد و به غیر از یزد و کرمان، آب به استانهای اصفهان، خراسان جنوبی و رضوی وسیستان و بلوچستان برسد ما این طرح را اجرا خواهیم کرد جلسات مهم آن هم در حال برگزاری است و طرح آن نهایی شده است.
روحانی در انتها اظهار داشت: امیدوارم در شرایط مناسبتری نسبت به سال 92 کشور را تحویل دولت بعدی بدهیم و مردم به آینده ایران امیدوار باشند.1399/12/07
23:48:33
0.0 / 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک