مدیركل بنیاد مسكن كهگیلویه و بویراحمد:

دیوار نخستین خانه سی سخت بالا رفت

دیوار نخستین خانه سی سخت بالا رفت به گزارش زمین دار شو مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اعلان اینکه نخستین واحد لطمه دیده از زلزله سی سخت به مرحله بتن ریزی و دیوارچینی رسیده است اظهار داشت: حدود 400 نفر برای صدور پروانه ساخت به شهرداری معرفی شده اند که امروز برای 20 واحد مجوز صادر می شود.


حسین جنتی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: آواربرداری حدود ۱۵۰ واحد مسکونی تخریبی زلزله سی سخت به پایان رسیده و نخستین واحد مسکونی بتن ریزی شده و در حال اجرای دیوارچینی است.
وی ادامه داد: در شهر سی سخت تا کنون ۱۲۰۰ نفر به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی معرفی شده اند. همین طور نزدیک ۴۰۰ نفر برای صدور پروانه ساخت به شهرداری معرفی شده اند. شهرداری قول داده امروز ۲۰ پروانه را صادر کند که به محض صدور، عملیات اجرائی این تعداد نیز شروع می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد درباره وضعیت زلزله زدگان اظهار داشت: بحمدالله اوضاع درباب مراحل اداری، بانک و نظام مهندسی روال مناسبی پیدا کرده است. اسکان موقت متقاضیان نیز انجام شده است. قسط اول کمک بلاعوض اسکان موقت به مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت شده که برخی از مردم خانه اجاره کرده و تعدادی در چادر ساکن هستند. حدود ۱۰۰ کانکس نیز در قسمتی از شهر تعبیه شده که زلزله زدگان در آن ساکن شده اند.
بگفته جنتی، اردیبهشت سال ۱۴۰۰ عملیات ساخت نخستین واحدها به پایان می رسد.
وی درباره وضعیت روستاها نیز اظهار داشت: تا کنون برای حدود ۱۰۰ واحد مسکونی روستایی پروانه ساخت صادر شده که در حال شروع ساخت هستیم و تا ۵-۶ روز آینده ۳۰ تا ۴۰ واحد به مرحله اجررا می رسد.
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد، تسهیلات پرداختی به هر واحد مسکونی شهری را ۱۰۰ و هر واحد روستایی را ۸۰ میلیون تومان دانست و اضافه کرد: همین طور ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض ساخت در شهر و ۲۰ میلیون تومان در روستاها پرداخت می شود. برای اسکان موقت نیز ۲۰ میلیون تومان در شهر و ۱۵ میلیون در روستاها کمک بلاعوض داده است. قسط دوم کمک بلاعوض اسکان موقت به محض عقد قرارداد و اجرای فوندانسیون پرداخت خواهد شد.
منبع:

1399/12/21
00:44:48
0.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک