معاون وزیر راه و شهرسازی:

مالیات خانه های خالی اشخاص حقوقی دو برابر اشخاص حقیقی است

مالیات خانه های خالی اشخاص حقوقی دو برابر اشخاص حقیقی است به گزارش زمین دار شو معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دستگاههای دولتی و اشخاص حقوقی که مبادرت به نگهداری واحدهای خالی می کنند، باید دو برابر افراد حقیقی مالیات بپردازند اظهار داشت: با اجرای ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم، خالی نگه داشتن واحد مسکونی برای دستگاه ها و افراد توجیه اقتصادی نخواهد داشت.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بهترین روش به جهت اینکه دستگاههای حقوقی و شرکتهای دولتی مبادرت به نگهداری واحدهای خالی نکنند، اعمال جرایم متعلقه در ماده ۵۴ الحاقی قانون مالیاتهای مستقیم است. در ماده ۵۴ اشاره شده که دستگاه ها و اشخاص حقوقی که مشمول همه دستگاه ها و شرکتها می شود، اجازه ندارند واحد مسکونی داشته باشد؛ چونکه واحدها برای اسکان خانوار است.
وی ادامه داد: جرایمی که قانون برای واحدهای خالی دستگاههای دولتی و اشخاص حقوقی در نظر گرفته، دو برابر جرایم اشخاص حقیقی است. برای افراد حقیقی اشاره شده که اگر خانه بیشتر از چهار ماه خالی بماند، مشمول مالیات در سال اول شش برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر ارزش اجاره است. این عدد برای اشخاص حقیقی به میزان دو برابر یعنی ۱۰۰ درصد افزایش اعمال خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: از ۱۹ فروردین ماه تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی دو ماه فرصت دارند تا املاک خویش را در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir ثبت کنند. اگر این کار را انجام ندهند، واحد آنها به سامانه خانه های خالی معرفی و مشمول مالیات می شود. ازاین رو برای هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی قابل توجیه نیست که واحدها را خالی بگذارد.
محمودزاده تصریح کرد: قانون مالیات بر خانه های خالی فقط مشمول افراد حقیقی و حقوقی نیست. بعضی موارد داریم که سند ۱۰۰ واحد مسکونی به نام یک شرکت معدنی است. بحث سر این است که اجرای این قانون، نگهداری این واحدها را غیرمنطقی و غیراقتصادی می کند.
منبع:

1400/01/09
13:45:48
0.0 / 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک