وزیر راه:

ایران ایر با موافقت دولت از فهرست شركتهای مشمول خصوصی سازی خارج شد

ایران ایر با موافقت دولت از فهرست شركتهای مشمول خصوصی سازی خارج شد زمین دار شو: وزیر راه و شهرسازی از خارج شدن هواپیمایی جمهوری اسلامی از فهرست شرکت های مشمول اصل 44 قانون اساسی و تبدیل آن به یک هلدینگ هواپیمایی آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، محمد اسلامی بعدازظهر امروز از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و کارگاه های تعمیرات این هواپیمایی همچون ارابه فرود، کارگاه تراشکاری و کارگاه تعمیرات موتور هواپیما بازدید نمود.
وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۲۵ اسفند ۹۹ تا امروز ۵ میلیون نفر در کشور با حمل و نقل عمومی سفر کرده اند.
وزیر راه و شهرسازی درباب سفر با خودروی شخصی اظهار داشت: برآورد ما از ترددشمارهای جاده ای نشان میدهد ۲۵ میلیون تردد خودرو های شخصی از جاده ها انجام شده است.
اسلامی افزود: در بخش حمل و نقل عمومی نکته حائز اهمیت این است که افراد مبتلا به کرونا در صورت داشتن نتیجه تست مثبت و ثبت آن در سامانه وزارت بهداشت، اجازه سفر با هیچ وسیله نقلیه عمومی نخواهند داشت.
وی درباره برخورد با شرکت های حمل و نقلی که این دستورالعمل را رعایت نکرده باشند، اظهار داشت: شرکت های حمل و نقلی ملزم به رعایت فاصله اجتماعی میان مسافران طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستند. همین طور زدن ماسک در طول سفر الزامی است و با شرکت های حمل و نقلی یا متصدی هدایت وسیله نقلیه که این مصوبات را نقض کند، برخورد می شود.
وی اشاره کرد: طی سال ۹۹ و ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، بیش از ۳ هزار مورد برخورد، تذکر، توبیخ یا لغو مجوز تردد وسیله نقلیه یا شرکت حمل و نقلی ناقض این مصوبات انجام شده است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر قاطعیت و دقت در نظارت بر اجرای پروتکلهای بهداشتی در طول سفر با وسایل حمل و نقل عمومی، اظهار داشت: نظارت ها سه لایه است؛ در پایانه های مرزی و مراکز تردد بین المللی و همین طور در فرودگاه های بین المللی برای کسانی که بخواهند وارد کشور شوند، تست کرونای منفی ستاندن می شود. علاوه بر این، نوتام مذکور (Notice to airman) به همه فرودگاه های دنیا و شرکت های هواپیمایی صادره شده ضمن اینکه ورود مسافر از برخی از کشورها مانند انگلیس ممنوع می باشد.
اسلامی درباره کمک های ماه پایانی سال قبل دولت به ایران ایر اظهار داشت: بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان هما را داشتیم که قسمتی از آنرا شب عید به بازنشستگان پرداخت کردیم و بخش دیگر را در قالب سازوکارهایی که در حال مذاکره با سازمان برنامه هستیم، دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم وضعیت متفاوتی پایه گذاری نماییم.
وی افزود: ایران ایر یکی از ثروت های ملی ما است، چندین سال در راه خصوصی سازی قرار گرفته بود اما چون شرایط فراهم نبود و اگر خصوصی سازی انجام می شد، به ایران ایر لطمه زیادی وارد می آمد، دولت موافقت نمود تا ایران ایر از فهرست خصوصی سازی بیرون رود تا بتوانیم بازمهندسی فنی و حقوقی در این شرکت انجام دهیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: مقرر است ایران ایر به یک شرکت چابک تبدیل گردد و در قالب هلدینگ دربیاید تا هر قسمتی از آن به یک شرکت مجزا مبدل شود و بصورت درآمد هزینه ای عمل کند تا در چنین شرایطی به بازدهی بیشتری برسد.
اسلامی تاکید کرد: اگر بازسازی فنی و حقوقی ایران ایر به خوبی صورت گیرد، می تواند به یک شرکت هواپیمایی مؤثر در دنیا تبدیل گردد


منبع:

1400/01/11
19:39:14
0.0 / 5
618
تگهای خبر: بازسازی , جاده , حمل و نقل , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک