دستاوردهای وزارت كار در حوزه اشتغال و تعاون

ایجاد بیشتر از ۳۹ هزار فرصت شغلی در بخش تعاون

ایجاد بیشتر از ۳۹ هزار فرصت شغلی در بخش تعاون به گزارش زمین دار شو پیشگیری از ریزش ۳۰۰ هزار نیروی کار و تشکیل ۲۰۴۱ شرکت تعاونی با ایجاد ۳۹ هزار و ۶۳۷ فرصت شغلی از مهم ترین دستاوردهای حوزه اشتغال و تعاون وزارت کار پارسال بود.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، پارسال اقدامات گسترده ای از جانب وزارت کار در حوزه تعاون صورت گرفت که راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون کشور همچون آنها به شمار می رود؛ این سامانه در جهت توسعه شفافیت و تحقق دولت الکترونیک بوجود آمده و دستاوردی بزرگ در دولت تدبیر و امید به حساب می آید.

کاهش زمان ثبت و تشکیل تعاونی ها و افزایش نظارتها همچون مزیتهای راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون به حساب می آید که مقرر است سال جاری با همکاری قوه قضاییه دنبال شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون و ۱۱ مرکز نوآوری پارسال از عملکرد جوانترین معاون خود در بخش تعاون دفاع کرده و می گوید: تشکیل ۲۰۴۱ شرکت تعاونی با ایجاد ۳۹ هزار و ۶۳۷ فرصت شغلی و افتتاح ۶۶۹ طرح تعاونی با اشتغالزایی ۳۴ هزار و ۹۹۲ نفر باعث تحول بخش تعاون پارسال شد.

به گفته شریعتمدرای، در حوزه اشتغال و کارآفرینی هم در سال گذشته، اقدامات موثری از جانب معاونت اشتغال وزارت کار صورت گرفت و تلاش شد با ایجاد مرکز اورژانس کسب و کار و مرکز پایش سیاستهای اشتغال از ریزش سالانه ۳۰۰ هزار نیروی کار جلوگیری شود و با این تحول، سیاستگذاری در حوزه اشتغال کارآمدتر شد.

سال گذشته به علت شیوع کرونا خیلی از مشاغل تحت تأثیر قرار گرفت و با توقف فعالیت روبه رو شد که بدون شک سال جاری هم بازار کار و خیلی از کسب و کارها را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد ازاین رو لازم است برای آن دسته مشاغلی که از این محدودیتها تأثیر می پذیرند برنامه ریزی اساسی و مناسبی داشته باشیم.

در طول یکسال گذشته دولت کوشش کرد با عرضه تسهیلات حمایتی و پشتیبانی از مشاغل و واحدهای صنفی از بیکاری شدن بخش اعظمی از شاغلان جلوگیری نماید و ‍پرداخت تسهیلات مذکور را با هدف پشتیبانی از اشتغال و صیانت از نیروهای کار تا آخر پاندمی کرونا ادامه خواهد داد.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در اولین نشست شورایعالی اشتغال در ابتدای سال، وزارت کار بسته حمایتی اشتغال مولد در جهت صیانت از اشتغال موجود و توسعه فعالیتهای اشتغالزا را عرضه کرد؛ همینطور برنامه اشتغال دوره گذار از کرونا و دوره پساکرونا و بسته سیاستی توسعه کارآفرینی با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان" تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" مطرح و بررسی و تصمیماتی در این حوزه اتخاذ شد.

منبع:

1400/01/17
16:35:49
0.0 / 5
161
تگهای خبر: اشتغال , تسهیلات , تولید , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک