با تصویب مجلس

وزارت راه و شهرسازی مكلف به صیانت از سبك زندگی ایرانی - اسلامی در ساخت مسكن شد

وزارت راه و شهرسازی مكلف به صیانت از سبك زندگی ایرانی - اسلامی در ساخت مسكن شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت راه و شهرسازی را مکلف به صیانت از فرهنگ و سبک زندگی ایرانی- اسلامی در طراحی و ساخت پروژه های مسکن کردند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز( چهارشنبه) مجلس، گزارش کمیسیون عمران درباب طرح جهش تولید و تامین مسکن را بررسی نموده و مواد ۲۱ و ۹ این طرح را به تصویب رساندند.
برمبنای ماده ۲۱ این طرح، وزارت راه و شهرسازی مکلف است در تهیه دستورالعمل طراحی و ساخت پروژه های مسکن حمایتی، تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی – ایرانی را صیانت نماید و الزامات زیست محیطی، راندمان انرژی، پدافند غیرعامل، پایداری، ارتقاء کیفیت، استواری و ایمنی در مقابل حوادث طبیعی و غیرمترقبه با بهره گیری از روش های مناسب همچون صنعتی سازی مسکن را رعایت نماید.
برمبنای تبصره این ماده، وزارت راه و شهرسازی مکلف است سه ماه بعد از لازم الاجرا شدن این قانون، بانکداری مرکز مدیریت حوزه های علمیه فاکتورهای تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی-ایرانی را تدوین نماید.
برمبنای ماده ۹ این طرح، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف است اراضی ملی مورد نیاز تامین مسکن و خدمات عمومی پشتیبان، واقع در محدوده و حریم شهرها و همین طور اراضی مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی برای طرح های مصوب شهرک سازی در خارج از حریم شهرها را حداکثر ظرف مدت ۲ ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تحویل وزارت راه و شهرسازی نماید.
برمبنای تبصره ۱ این ماده، وزارت خانه های نیرو، نفت، راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلفند زیر ساخت های لازم در حوزه وظایف ذاتی خودرا در این اراضی فراهم نمایند.
برمبنای تبصره ۲ این ماده، اراضی کشاورزی حاصلخیز (درجه ۱ و ۲)، جنگل های طبیعی و دست کاشت، بیشه های طبیعی، نهالستان ها، پارک ها و ذخیره گاه های جنگلی و مرتعی، عرصه های ذخیره ژنتیکی، ایستگاه های تولید بذر، حوضه های آبخیز زوجی، محدوده ایستگاه های پایش و اندازه گیری آبخیزداری، بستر و حریم رودخانه ها و انهار، چراگاه‏ها و راه های مسیر کوچ ایل‏نشین ها و مناطق چهارگانه محیط‏زیستی نمی توانند برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد.1400/01/19
11:41:14
0.0 / 5
341
تگهای خبر: بانك , تولید , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک