نیكزاد:

طرح جهش تولید و تامین مسكن كاری جهادی برای ساماندهی این بازار است

طرح جهش تولید و تامین مسكن كاری جهادی برای ساماندهی این بازار است زمین دار شو: نایب رییس مجلس شورای اسلامی اصرار کرد که طرح جهش تولید و تامین مسکن گامی بلند برای ساماندهی بازار مسکن و ساخت مسکن با فعال کردن بخشهای مرتبط در این عرصه برداشته است.


به گزاریش ایسنا، علی نیکزاد در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح جهش تولید و تامین مسکن بیان کرد: بر روی طرح جهش تولید و تامین مسکن کار زیادی انجام گرفت و در نهایت در جلسه چهارشنبه گذشته مجلس با ۲۵ ماده و ۳۳ تبصره به شورای نگهبان ارسال شد. از زمان تشکیل مجلس یازدهم احاد مردم خصوصاً جوانان انتظار داشتند باتوجه به افزایش سرسام آور قیمت مسکن در کلانشهرها مجلس ورود جدی به این حوزه داشته باشد. کمیسیون عمران نیز این مساله را در اولویت خود قرار داد.
ایشان سپس اظهارکرد: متاسفانه ما شاهد بودیم ساخت مسکن در دولت تعطیل شده بود حتی این امر منجر به تذکر مقام معظم رهبری در چند جلسه شد. این امر منجر گردید تا کمیسیون عمران با جدیت به این مساله ورود کند و طرح جهش تولید و تامین مسکن را دنبال کند. تامین زمین و تخفیف در خدمات ساختمانی همچون پروانه ساختمان از مواردی است که در این طرح دیده شده تسهیلات بانکی و اختصاص ۴۰ درصد مانده تغییرات تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن از دیگر مواردی است که در این طرح دیده شده بر طبق این طرح سالانه دولت مکلف است یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن در شهر و روستاها بسازد. تشکیل شورای عالی مسکن از دیگر مواردی است گه در این طرح دیده شده است. تاسیس صندوق مالی برای ساخت مسکن و جمع آوری منابع در این صندوق گام مثبت دیگر در برای کمک به ساخت مسکن بوده که در این طرح دیده شده است.
نایب رییس مجلس در ادامه اظهار داشت: این قانون با تامین زمین و تخصیص تسهیلات مناسب فرصت ارزشمندی را برای ساخت مسکن فراهم نموده و وزارت نیرو و نفت و ارتباطات نیز با تامین تاسیسات زیربنایی در این راه همراه شوند. با این طرح کار جهادی در تولید مسکن برداشته شده و در اشتغالزایی و دور زدن تحریمها و خودکفایی در ساخت مسکن موثر است این قانون ۱۳۶ رشته در رابطه با صنف ساختمانس را فعال می کند و بانک مرکزی نیز مکلف است بر عملکرد بانکها بمنظور تخصیص تسهیلات نظارت کنند. ان شاءالله با تایید این قانون از طرف شورای نگهبان و تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ گام بلندی برای ساماندهی بازار مسکن برداشته خواهد شد.
نایب رییس مجلس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباب اینکه آیا بر طبق شنیده ها شما در انتخابات ریاست جمهوری کاندید می شوید اظهار داشت: فعلا تا زمان ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری که ۲۱ الی ۲۵ اردیبهشت است فرصت باقیست و بهتراست صبر کنید.
منبع:

1400/01/22
21:13:43
0.0 / 5
308
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک