معاون وزیر راه به زمین دار شو خبر داد

اتصال سه استان به شبكه ریلی در سال ۱۴۰۰

اتصال سه استان به شبكه ریلی در سال ۱۴۰۰ به گزارش زمین دار شو معاون وزیر راه و شهرسازی از اتصال سه مرکز استان به شبکه ریلی در سال 1400 آگاهی داد و اظهار داشت: این پروژه ها جزو طرح های اولویت دار امسال هستند که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.خیراله خادمی - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: راه آهن یزد-اقلید، رشت-کاسپین-انزلی، راه آهن بستان آباد تبریز، راه آهن کردستان و راه آهن میانه اردبیل همچون طرح ها و پروژه های ریلی اولویت دار در سال ۱۴۰۰ هستند که با بهره برداری از این خطوط سه مرکز استان به شبکه ریلی متصل می شوند.

وی اضافه کرد: راه آهن یزد-اقلید طولانی ترین خط ریلی به طول ۲۷۱ کیلومتر بوده که اکنون پیشرفت فیزیکی ۹۱ درصدی دارد و امیدواریم تا اختتام بهار امسال به بهره برداری برسد. این خط ریلی در حقیقت یک مسیر شرقی-غربی بوده و استان فارس را به یزد و نهایتا خراسان رضوی متصل می کنند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: از طرف دیگر نیز بخش زیادی از معادن را پوشش خواهد داد. این خط ریلی بعد از افتتاح جا به جا کننده حجم بالایی مسافر و بار در کشور خواهد شد.

خادمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از پروژه های اولویت دار ریلی راه آهن رشت-کاسپین-انزلی است که امیدواریم هر چه سریعتر این خط ریلی نیز به بهره برداری برسد، افزود: راه آهن بستان آباد-تبریز، راه آهن کردستان و راه آهن میانه-اردبیل از دیگر خطوط ریلی اولویت دار در سال ۱۴۰۰ است که در مراحل خوبی از نظر پیشرفت فیزیکی قرار داشته و امیدواریم هر چه سریعتر امسال به بهره برداری برسند تا سه مرکز استان دیگر از این طریق به شبکه ریلی متصل شوند.

منبع:

1400/01/31
19:20:58
0.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک