امكان توقف كشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد

امكان توقف كشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: هیچ مسافری از راه دریا بین ایران و هند تردد نمی کند و با عنایت به ماهیت خطوط باری تجاری، امکان لغو کشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد.به گزارش زمین دار شو به نقل از صداوسیما، حسین عباس نژاد با اشاره به اینکه بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز افغانستان و ایران از راه خطوط کشتیرانی هند- ایران و از راه بندر چابهار حمل می شود اضافه کرد: امکان توقف کشتیرانی بین ایران و هند وجود ندارد.
وی اظهار داشت: در بخش کشتیرانی، ما خطوط مسافری به هند نداریم و آنچه هست، خطوط باری تجاری است که نمی توان آنها را قطع کرد چونکه این خطوط برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور و همینطور افغانستان و کالاهای ترانزیتی به آن کشور فعالیت می نمایند.
وی اضافه کرد: با این وجود به همه بنادر اعلام نموده ایم که قرنطینه به صورت جدی رعایت شود، همینطور انجام تست کرونا و چک ها به دقت اجرا می شود تا مطمئن باشیم خدمه کشتی ها به کرونا مبتلا نیستند، همینطور از نظر چک کردن بار کشتی ها هم تلاش می شود بار از نظر آلودگی به بیماری، مشکلی نداشته باشد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: مواردی که در حوزه رعایت پروتکل ها ذکر شد، پیش از این در کنار اسکله انجام می شد، اما از چندی قبل این چک ها بدین طریق صورت می گیرد که وقتی کشتی وارد لنگرگاه شد و پیش از ورود به اسکله، گروه در ارتباط با چک ها و قرنطینه به داخل کشتی می روند و بعد از سوار شدن، کنترل های لازم را انجام می دهند و زمانی که مشخص شد کشتی از نظر پروتکلهای بهداشتی امن و مطمئن است، آن زمان راهنما سوار آن کشتی می شود و کشتی را به بندر می آورد.
عباس نژاد افزود: از وقتی که مبحث کرونای برزیلی و آفریقایی پیش آمده در بنادر کنترل ویژه برای کشتی هایی که از این مسیر می آیند اعمال می شود و پروتکل ها به صورت دقیق و جامع اجرا و ورود و خروج ها کنترل می شود و اجازه نمی دهیم پیش از تست، کشتی وارد بندرگاه شود.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: تا حد امکان وارد بحث توقف خطوط کشتیرانی تجاری نمی شویم، اما بخشی از بار افغانستان و بارهای خودمان از این طریق وارد کشور می شود.
عباس نژاد اضافه کرد: پیش از این و در اوایل شروع کرونا که شرایط بسیار سنگین بود و هنوز در مورد پروتکل ها اطلاعات ما کامل نبود، مبحث توقف کشتی ها و خطوط عنوان شد تا پروتکل ها را تنظیم نماییم، اما امروز تلاش می شود کنترل های ویژه در پیاده و سوار شدن پرسنل کشتی، نماینده، بازرسان و همکاران ما به خوبی اجرا شوند.

1400/02/07
11:06:28
0.0 / 5
197
تگهای خبر: ترانزیت , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک