ذیل طرح جهش تولید مسكن انجام می شود

اختصاص زمین مجانی برای ساخت مسكن كارمندان

اختصاص زمین مجانی برای ساخت مسكن كارمندان طبق طرح جهش تولید و تأمین مسکن، تمامی ادارات و دستگاه ها و کارخانه ها می توانند برای کارکنان خود تعاونی مسکن تشکیل داده و سپس با دریافت زمین مجانی و تسهیلات مناسب مبادرت به ساخت کنند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، طرح جهش تولید و تأمین مسکن با هدف راه اندازی سالیانه یک میلیون واحد مسکونی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و الان در شورای نگهبان است. مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبلغ ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این طرح در نظر گرفته و طبق گفته نمایندگان، بانکها مکلف به پرداخت این میزان اعتبار هستند.
از طرفی برای تأمین زمین رایگان، زمینهای تحت اختیار دستگاهها با هدف ساخت واحد مسکونی در اختیار وزارت راه و شهرسازی می گیرد. همینطور به این وزارت خانه اجازه داده شده در صورت نیاز زمینهای خارج از محدوده شهری را هم وارد محدوه کرده و مبادرت به ساخت مسکن حمایتی کنند.
صدیف بدری ـ عضو کمیسیون عمران مجلس ـ می گوید: حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار واحد مسکونی حمایتی برای اقشار کم درآمد و صدمه پذیر که کارگران هم در همین مجموعه قرار دارند، در سال آتی ساخته خواهد شد. قیمت نهایی مصالح ساختمانی هم برای ساخت این واحدها باید هرچه سریع تر تعیین شوند تا بازار سیاهی در این خصوص ایجاد نشود.
به قول بدری، تمامی ادارات و دستگاه ها و کارخانه ها می توانند برای کارگران خود تعاونی مسکن تشکیل داده و سپس با دریافت زمین مجانی و تسهیلات مناسب مبادرت به ساخت مسکن کنند.
طرح جهش تولید مسکن در حالی به تصویب مجلس رسیده که دولت هم برای کنترل بازار مسکن برنامه هایی را به صورت همزمان در دستور کار دارد؛ یکی از اقدامات، مالیات بر خانه های خالی است. اقدام دیگر تکمیل سریعتر مسکن مهر است که حدودا تمام شده است. سومی ارائه تسهیلات به واحدهای نیمه تمام خواهد بود که چندین بار اعلام شده هرکسی واحد نیمه کاره دارد که به لحاظ کمبود نقدینگی نتوانسته تمام کند دولت در چارچوب طرح اقدام ملی به او تسهیلات می دهد تا پروژه خویش را به اتمام برساند.
محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ در این خصوص به ایسنا اظهار داشت: سال جاری مجلس در قانون بودجه اعتبار خوبی برای تسهیلات مسکن تعیین کرده که با همراهی سیستم بانکی سال پررونقی در عرصه تولید مسکن خواهد بود. قانون جهش تولید مسکن هم که مصوب مجلس است و هم اکنون در شورای نگبهان قرار دارد ریل گذاری لازم را بوجود می آورد تا بتوان تولید مسکن را افزایش داد و در حد نیاز سالیانه راه اندازی کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: به صورت کلی اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را در وزارت خانه دنبال می نماییم. کوتاه مدت، مالیات خانه های خالی است. میان مدت طرح اقدام ملی و بلندمدت برنامه ریزی برای تولید و عرضه مسکن در پنج سال آینده است. در این خصوص به همه استانها اعلام شده تا زمین مناسب برای پنج سال آینده را به منظور ساخت و ساز تأمین کنند تا دولتها در آینده مجبور نباشند از صفر شروع کنند.
منبع:

1400/02/20
23:36:20
0.0 / 5
152
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک