رانندگان بدحساب سد راه الكترونیكی شدن عوارض آزادراهی

رانندگان بدحساب سد راه الكترونیكی شدن عوارض آزادراهی زمین دار شو: در صورتیکه مردم برای پرداخت آنلاین عوارض آزادراهی یک هفته زمان دارند و جریمه هر یک از عوارض های چند هزار تومانی آزادراه ها 40 هزار تومان است، باز هم  با وجو پیامک های چند باره، جریمه را ترجیح می دهند و راه را برای الکترونیکی شده عوارض آزادراهی سخت تر می کنند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بیش از دو سال از وعده دولت برای الکترونیکی شده عوارض آزادراهی می گذرد اما همچنان خبری از آن نیست و بزرگترین مانع و مشکل برای تحقق آن مانند خیلی از کشورهای توسعه یافته، رانندگان بد حسابی هستند که بعد از گذشتن از یک آزادراه الکترونیکی، عوارض شان را پرداخت نمی کنند.
جالب تر اینکه بارها به این رانندگان پیامک های هشدار آمیز ارسال شده که اگر در بازه زمانی و مهلت یک هفته ای مقرر عوارض آزادراهی شان را پرداخت نکنند باید برای هر یک از آنها ۴۰ هزار تومان جریمه پرداخت کنند و این مبلغ به غیر از نرخ عوارضی است که بالاخره باید بپردازند اما باز هم این بد حساب ها به کارشان ادامه داده و توجهی به این مسئله نداشتند و بعد از جریمه شدن نیز تعدادی از این رانندگان باز هم عوارضی پرداخت نکرده اند.
بر اساس اطلاعات دریافتی خبرنگار ایسنا بعد از تعریف شدن جریمه برای رانندگانی که تا یک هفته عوارض آزادرهی شان را پرداخت نمی کنند، گرچه نرخ پرداخت عوارض آزادراهی بالا رفته است اما همچنان تعدادی از رانندگان بر بد حسابی خودشان پافشاری می کنند و دلیل آن معین نیست.
به عنوان مثال در آزادراه تهران- قم که نرخی حدود هزار تومان برای عوارض اش در نظر گرفته شده، مردم در زمانی که عوارضی در این راه وجود داشت باید منتظر می مانند و توقف می کردند تا عوارض شان را به مامور باجه پرداخت کنند و باردیگر مسیرشان را ادامه دهند اما بعد از الکترونیکی شدن درصد پرداخت نشدن این عوارض از طرف مردم به بالای ۶۰ درصد رسید.
البته پس از آن که دولت و وزارت راه و شهرسازی با پلیس وارد تفاهم شدند و اعلام نمودند که اگر مردم عوارض شان را بعد از یک هفته پرداخت نکنند، باید برای هر یک از آنها ۴۰ هزار تومان جریمه بدهند درصد بدحساب ها کاهش پیدا کرد و اقبال بیشتری به پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی از طرف مردم شد اما با این وجود آمارها نشان میدهد که در مسیری مانند آزادراه تهران-قم همچنان برخی مردم عوارض شان را پرداخت نمی کنند و حتی بعد از جریمه شدن هم توجهی به آن نمی کنند! گویا باز هم ترجیح می دهند جریمه شوند تا اینکه چند دقیقه در طول یک هفته برای پرداخت این عوارض بوسیله سامانه ها و اپلیکیشن های مختلفی که برای این کار معرفی شده است، وقت بگذارند.
در این میان هم خیلی از سرمایه گذاران و بهره برداران آزادراه های مختلف بنا بر این در مقابل الکترونیکی شدن عوارض محورهای آزادراهی شان مقاومت می کنند.
منبع:

1400/02/21
10:49:04
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک