طالقانی:

تركان بعد از ۳۴ سال كشتی ایران را قهرمان جهان كرد

تركان بعد از ۳۴ سال كشتی ایران را قهرمان جهان كرد به گزارش زمین دار شو محمدرضا طالقانی نایب رئیس مرحوم اکبر ترکان در فدراسیون کشتی، اظهار داشت: او همیشه برای کشتی سنگ تمام گذاشت و هر کاری توانست برای کشتی انجام داد


محمدرضا طالقانی در گفتگو با ایسنا، با تسلیت درگذشت اکبر ترکان، رئیس پیشین فدراسیون کشتی، اظهار نمود: از دیشب که خبر فوت ایشان را شنیدم خیلی ناراحتم. خاطرات زیادی با مرحوم ترکان داشتم که نخستین مورد آن درس معرفت، مردانگی و مدیریت بود. ۸ سال با او بعنوان نایب رئیس فدراسیون کشتی کار کردم اما یک مرتبه در کارم دخالت نکرد و در این ۸ سال فقط ۲ مرتبه به من سفارش داشت. خیلی مواقع برخی خبرنگاران یا طرفداران می گفتند من را از فدراسیون بردارند اما آقای ترکان با یک کلمه حرف کاری می کرد صد برابر بیش تر از قبل به کارم امیدوار شوم.
این پیشکسوت کشتی ایران، اضافه کرد: خیلی به من در کشتی یا بحث خانه کشتی و سفرهای کشتی گیران کمک کرد تا جایی که می خواست برای تیم هواپیمای اختصاصی بگیرد. خیلی حیف شد این مرد رفت. هر وقت او را برای دیدن مسابقات دعوت می کردم با خضوع می آمد.
او تصریح کرد: یک بار او را برای دیدن مسابقات نونهالان کشتی تهران به سالن ۷ تیر دعوت کردم. باور کنید انقدر از دیدن مسابقات لذت می برد که کت تنش را هم درآورد تا به این بچه ها بدهد. خودکار، خودنویس و ساعتش را هم به بچه ها داد. آن قدر این بچه ها خوب کشتی گرفتند که با آن تکه کلامش به من گفت"با این جقله مقله ها چکار کردی تو؟" گفتم آقا این ها روزی قهرمان جهان می شوند. که به خاطر همان یک روز رفته بود به غفوری فرد گفته بود آقای طالقانی را نایب رئیس بگذارید تیمش قهرمان جهان می شود.

طالقانی افزود: از این ناراحت شدم که دیدم امروز بامداد همه رسانه ها نوشتند آقای ترکان وزیر پیشین راه و دفاع درگذشت، در حالیکه باید می نوشتند رئیس پیشین فدراسیون کشتی چون که کشتی ایران بعد از ۳۴ سال در زمان مدیریت مرحوم ترکان بود که قهرمان جهان شد. او انسانی مدبر بود که به خدا ریاست جمهوری هم برایش کم بود. به خاطر دردهایی که داشت در این سال ها همه چیز را تحمل می کرد. هیچگاه یادم نمی رود این مرد چقدر بزرگ و کاری بود. هر وقت ۱۲ شب یا ۵ بامداد برای جلسه خدمتش رفتم دیدم در محل کارش حاضر است. هر خواهشی که درباره کشتی داشتم پذیرفت. هر نامه ای که به او برای اشتغال کشتی گیران زدم، خیلی زود مشغول به کار شدند.
او در آخر اظهار داشت: او از مدیران زحمتکش و صادق این مملکت بود که برای کشتی هم زحمت زیادی کشید. همیشه برای کشتی سنگ تمام می گذاشت و من خیلی مدیون او هستم. به خانواده اش و قبیله قشنگ کشتی تسلیت می گویم.
منبع:

1400/02/27
09:05:08
0.0 / 5
133
تگهای خبر: اشتغال , راه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک