وزیر راه و شهرسازی:

سالی هزار كیلومتر بزرگراه ساخته ایم

سالی هزار كیلومتر بزرگراه ساخته ایم به گزارش زمین دار شو البرز وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از دو میلیون ۲۰۰ هزار مسکن مهر حدود ۷۷۰ هزار واحد در دولت نهم و دهم تحویل مردم شده بود و باقی مانده آن در این دولت ساخته و تکمیل شد. افزون بر آن محوطه سازی، مسجد، مدرسه، خیابان و امکانات دیگر مثل خانه بهداشت و... هم در این دوره تکمیل یا راه اندازی شد.محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه هشتگرد-طالقان که روز یکشنبه ۹ خرداد انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از ۲۱ سال این جاده برای مردم قابل استفاده می باشد. این جاده مسیر را ۳۲ کیلومتر کوتاه می کند و یک جاده گردشگری می باشد.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، اسلامی اضافه کرد: یکی از مواردی که ما از بدو ورود دنبال کردیم این بود که پروژه های تاریخی و سنواتی که ۲۰ تا ۳۰ سال از آن گذشته را جمع نماییم. این پروژه در طول ۱۹ سال ۶۰ درصد پیشرفت داشت و در مدت اخیر ۴۰ درصد پیشرفت صورت گرفته است. چند مورد دیگر در کشور است که تا آخر دولت افتتاح می نماییم و عملا پروژه ها در سطح کشور پروژه های جاری خواهد بود.

وی تصریح کرد: لازم است که از سازمان برنامه و بودجه تشکر کنم چون از سال ۹۷ تا امروز بودجه عمرانی وزارت راه و شهرسازی سه برابر شد.

اسلامی اضافه کرد: ما سالی هزار کیلومتر بزرگراه ساخته ایم این اقداماتی است که برای رفاه مردم بوده است. راه هم زمینه ساز توسعه است و فعالیتهای اجتاعی و اقتصادی را گسترش می دهد. امیداوم با برنامه ریزی در دولت های بعدی هم با این ساز و کار منسجم که برای راه های روستایی، درجه یک، آزادراه و راه آهن صورت گرفته اجرا و کشور بتواند بیشتر از گذشته مسیر توسعه را بپیماید.

وزیر راه و شهرسازی در مورد وضعیت پروژه های مسکن مهر هم اظهار داشت: مسکن مهر در کل کشور رو به آخر است و ۳۰ هزار واحد درحال تکمیل است یا تکمیل شده و حدود ۱۰۰ هزار واحد هم منتظر انشعاب آب و برق است تا پرونده مسکن مهر در این دولت بسته شود.

وی اضافه کرد: از دو میلیون ۲۰۰ هزار مسکن مهر حدود ۷۷۰ هزار واحد در دولت نهم و دهم تحویل مردم شده بود و باقی مانده آن در این دولت ساخته و تکمیل شد. افزون بر آن محوطه سازی، مسجد، مدرسه، خیابان و امکانات دیگر مثل خانه بهداشت و... هم در این دوره تکمیل یا راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر تکمیل پروژه های مسکن مهر، طرح اقدام ملی مسکن را در این دو سال پایه گذاری کردیم، اظهار داشت: امروز بیشتر از ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در تمام شهرهای کشور فعال است و در استان البرز ۱۴۴۸ واحد طرح اقدام ملی مسکن عملیات اجرایی آغاز می شود.

منبع:

1400/03/09
20:44:55
0.0 / 5
249
تگهای خبر: احداث , جاده , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک