یك پایانه بندری به محل نگهداری كالاهای متروكه اختصاص یافت

یك پایانه بندری به محل نگهداری كالاهای متروكه اختصاص یافت معاون بهره برداری و فروش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از افتتاح اولین پایانه اختصاصی کالاهای متروکه کشور و برنامه ریزی برای کاهش رسوب کالا و تعاملات سازنده با بنادر اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، حسین میرمعینی در مسافرت به استان هرمزگان در جهت اجرای ماده ۳۷ قانون امور گمرکی، اولین پایانه اختصاصی کالاهای متروکه کشور را افتتاح نمود و در جریان آخرین وضعیت تعیین تکلیف کالاها و اموال تملیکی این استان قرار گرفت.
میرمعینی به همراه مهدی فتحی مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان هرمزگان از پایانه جدید کانتینری اموال تملیکی این استان بازدید کرد که اولین پایانه اختصاصی کالاهای متروکه در کشور بوده و به صورت آزمایشی راه اندازی شده و هدف آن تسریع در تعیین تکلیف کالاهای تملیکی است.
معاون بهره برداری و فروش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ضمن اشاره به نقاط ضعف و کمبودهای پایانه کانتینری و همینطور توسعه مدیریت اموال تملیکی استان، اظهار داشت: مشکلات اموال تملیکی استان هرمزگان همچون مسائل زیرساختی، کمبود نیروی انسانی متخصص و مشکلات مالی را در جلسه با هیأت مدیره مطرح خواهم کرد تا هرچه سریع تر مرتفع شود.
وی همینطور از انبارهای نگهداری کالاهای قاچاق در بندرعباس بازدید کرد و به منظور تسریع در روند به نتیجه رسیدن برنامه کاهش رسوب کالا، وضعیت پرونده ها و مشکلات ناشی از نگهداری آنها را مورد بررسی قرار داد.
گفتنی است در این بازدید چند پرونده کلان قاچاق کالا هم که دارای مشکلات فنی و حقوقی بودند بررسی و دستورات لازم جهت تسریع در تعیین تکلیف آنها صادر شد.
مدیرکل بنادر هرمزگان: کالاهای رسوبی بندر شهید رجایی تعیین تکلیف شود
همچنین در این سفر، معاون سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.
محمدی کرجی ران ضمن اشاره به روند تعیین تکلیف کالاهای رسوبی اظهار نمود: تعیین تکلیف کالاهای رسوبی بندر شهید رجایی روند سریعی ندارد چونکه با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و از سازمان اموال تملیکی تقاضا داریم نسبت به تقویت زیرساخت ها و منابع انسانی مورد نیاز در جهت سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف کالاهای رسوبی اقدامات لازم را انجام دهد.
میرمعینی هم در همین راستا اظهار داشت: پیگیری های لازم جهت رفع این مشکل اساسا صورت خواهد گرفت و ما هم خواهان تقویت روابط و همکاریهای دو جانبه و تعاملات سیستمی با سازمان بنادر و دریانوردی هستیم.
شایان ذکراست پایانه فوق با پیگیری مجموعه قضائی استان هرمزگان، همکاری سازمان بنادر و دریانوردی، گمرک شهید رجایی بندرعباس و تلاش مجموعه اموال تملیکی استان هرمزگان راه اندازی و به بهره برداری رسیده است.


منبع:

1400/03/19
10:39:55
0.0 / 5
236
تگهای خبر: بهره برداری , راه , سرعت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک