بیشتر از ۷۰۰۰ میلیارد از آورده متقاضیان مسكن ملی واریز شد

بیشتر از ۷۰۰۰ میلیارد از آورده متقاضیان مسكن ملی واریز شد به گزارش زمین دار شو مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه تابحال بیشتر از ۷۶۰۰ میلیارد تومان از سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده است، اظهار داشت: نزدیک به ۲۰۰۰ میلیارد تومان از این منابع مردم به پروژه ها اختصاص یافته است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، محمود شایان ضمن اشاره به افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن اظهار داشت: هم اکنون سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش های معمول ۲۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی است که سال جاری سقف تسهیلات مسکن برای سازندگانی که از تکنولوژی های جدید در فرآیند ساخت استفاده کنند بیشتر از دو برابر و به ۴۵۰ میلیون تومان افزوده شده است.
شایان اظهار داشت: از انبوه سازان درخواست می کنم با عنایت به شکاف عرضه با تقاضای مسکن از این تسهیلات ویژه بانک مسکن بهره ببرند تا بتوانیم به تدریج عقب ماندگی های تولید مسکن در کشور را جبران نماییم.
وی درباره میزان عقب ماندگی عرضه از تقاضای مسکن طی سالهای گذشته اظهار داشت: در حالیکه سالانه باید حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته و تولید می شد اما طی سالهای گذشته این میزان به کمتر از ۴۰۰ هزار واحد رسیده است.
طبق اعلام بانک مسکن، مدیرعامل این بانک اضافه کرد: در همین راستا افزایش سقف تسهیلات ساخت برای واحدهای دارای فناوری نوین به ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی، مشوق بانک مسکن برای تحریک سمت عرضه است و یک فرصت مناسب برای انبوه سازان خواهد بود.
شایان همینطور درباره مشارکت بانک در تأمین ملی پروژه های سراسری اظهار داشت: در این عرصه بانک مسکن در چارچوب برنامه اقدام ملی مسکن نسبت به تأمین مالی برخی از واحدهای مسکونی اقدام نموده است.
وی اظهار داشت: در این حوزه متقاضیان به جهت اینکه بتوانند از ابتدا در پروژه مشارکت داشته باشند ۴۰ میلیون تومان سهم الشرکه خویش را واریز کردند که تابحال بیشتر از ۷۶ هزار میلیاردریال از سهم آورده متقاضیان توسط۱۸۰، ۶۴۳ نفر واریز شده است.
مدیرعامل بانک مسکن افزود: از منابعی که از جانب متقاضیان برای ساخت مسکن ملی واریز شده، تابحال نزدیک به ۲۰ هزار میلیاردریال از این منابع مردم به پروژه ها اختصاص یافته است. ضمن این که حدود ۱، ۱۱۴ میلیاردریال از منابع مالی بانک تزریق شده است.
شایان با اشاره به اینکه استقبال خوبی از این طرح شده است تصریح کرد: بانک مسکن به تعهدات خود پایبند است و امیدواریم بتوانیم در بازه زمانی مشخص واحدهای مسکن ملی تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.
منبع:

1400/03/28
13:55:38
0.0 / 5
174
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک