در گفت و گو با زمین دار شو مطرح شد

ایجاد اشتغال میلیونی با تشكیل بخش خصوص واقعی!

ایجاد اشتغال میلیونی با تشكیل بخش خصوص واقعی! یک کارشناس حوزه کار وی با اشاره به اینکه ظرفیت استخدام در حوزه دولت محدود است، می گوید: برای ایجاد اشتغال میلیونی در کشور راهی جز مشارکت مردم، تشکیل بخش خصوصی واقعی و واگذار کردن اقتصاد توسط دولت نداریم.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، ایجاد اشتغال میلیونی در کشور را نیازمند رفع موانع موجود دانست و اظهار داشت: هم اکنون باید موانع بزرگی که در راه ایجاد اشتغال است از میان برداریم چون که بعضی از این موانع ساختاری است و در کوتاه مدت امکان رفع آنها وجود ندارد و باید اقدامات اساسی طی چند سال برای رفع این موانع صورت بگیرد.

وی به موانع پیش روی اشتغال در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون اقتصاد ایران یک اقتصاد دولتی و خدماتی است که مانع جدی و بزرگی در راه افزایش ظرفیتهای اشتغال کشور به شمار می رود؛ ازاین رو اقتصاد کشور حتما باید از درآمدهای نفتی و سیطره دولت جدا شود و بخش خصوصی واقعی با مشارکت مردم در حوزه اقتصاد شکل بگیرد.

حاج اسماعیلی با اشاره به اینکه بدون توسعه بخش خصوص در ایران امکان ظرفیت سازی اشتغال ممکن نیست، اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت های استخدام در دایره دولت محدود است و امکان این که ما بتوانیم بیشتر از یک میلیون شغل در سال برای کارجویان ایجاد نماییم وجود ندارد بنابراین به جهت اینکه جمعیت بزرگ بیکاران که بالغ بر پنج میلیون نفر است را به کار برگردانیم راهی جز مشارکت مردم در حوزه اقتصاد و تشکیل بخش خصوصی واقعی نداریم بدین منظور در گام نخست دولت باید اقتصاد و تصدی های خویش را واگذار کند.

به قول این کارشناس حوزه کار، بدون کوشش برای مقررات زدایی و چابک سازی و شفاف سازی قوانین گسترده و پیچیده بازار کار، امکان بهبود فضای کسب و کار در کشور غیر ممکن است.

او در آخر بر ضرورت حذف بروکراسی های اداری و پیچیده از مسیر پیش روی کارآفرینان، تولیدکنندگان و کارفرمایان تصریح کرد.


1400/03/29
19:20:57
0.0 / 5
147
تگهای خبر: اشتغال , تولید , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک