معاون وزیر راه:

۴۴۰ كیلومتر آزادراه در دست راه اندازی داریم

۴۴۰ كیلومتر آزادراه در دست راه اندازی داریم زمین دار شو: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه ۴۴۰ کیلومتر آزادراه در دست راه اندازی است، اظهار داشت: بخشی از آزادراه های درحال راه اندازی تا آخر سال به بهره برداری می رسد.



به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی اظهار داشت: در ۲ سال قبل برای راه اندازی ۶۶۰ کیلومتر آزادراه برنامه ریزی و نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان برای راه اندازی این آزادراه ها سرمایه گذاری کردیم که قیمت روز این پروژه ها حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: ۹ پروژه آزادراهی با پیشرفت فیزیکی بالا وجود داشتند که باید آنها را به بهره برداری می رساندیم؛ پارسال ۲۲۱ کیلومتر آزادراه به بهره برداری رسید که ۲.۵ برابر متوسط سالانه بود. آزادراه کنارگذر جنوبی تهران (غدیر) و کنارگذر شرقی اصفهان همچون این پروژه ها بودند. هم اکنون ۶ پروژه آزادراهی دیگر هم در حال انجام می باشد و غیر از یکی از آنها که پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد دارد، بقیه پروژه ها پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند.
خادمی با اشاره به اینکه پروژه های باقی مانده ۴۴۰ کیلومتر طول دارند، اظهار داشت: اگر منابع مالی وعده داده شده که ۳ هزار میلیارد تومان است، در اختیار ما و بخش خصوصی قرار بگیرد این پروژه ها هم مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. اغلب این پروژه ها در مرحله روکاری هستند. بعنوان مثال پیشرفت فیزیکی آزادراه اراک-خرم آباد بالای ۹۰ درصد است و پیشرفت فیزیکی آزادراه شیراز-اصفهان که ۲۲۵ کیلومتر طول دارد، بالای ۷۰ درصد است.
وی اضافه کرد: قطعه دوم آزادراه تهران-شمال و هم آزادراه منجیل-رودبار ۲ پروژه دیگر هستند که راه اندازی آنها در دست اقدام است. نبود آزادراه منجیل-رودبار سبب ایجاد گلوگاه در آزادراه قزوین-رشت شده است. این آزادراه تونل و پل های زیادی دارد و مباحث تملک اراضی هم در آن مطرح بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۵۰ کیلومتر از آزادراه حرم تا حرم هم پروژه دیگری است که تا آخر سال به بهره برداری می رسد. همینطور ۴۰ کیلومتر از آزادراه مراغه به هشترود هم به بهره برداری خواهد رسید. از طرفی پروژه راه اندازی آزادراه مرند به تبریز فعال است؛ راه اندازی این آزادراه ها می تواند عملکرد خوبی در توسعه شبکه آزادراهی کشور باشد و در افزایش تردد جاده ای کشور کمک نماید.


منبع:

1400/04/06
11:12:33
0.0 / 5
168
تگهای خبر: احداث , بهره برداری , جاده , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک