كارشناس بازار كار در گفتگو با زمین دار شو:

مشاغل آینده، بازار کار را متحول خواهد نمود

مشاغل آینده، بازار کار را متحول خواهد نمود به گزارش زمین دار شو یک کارشناس بازار کار، ظهور مشاغل جدید در آینده را به زیان بازار کار ندانست. وی با انتقاد از خام فروشی منابع کشور، فرآوری محصولات را مقدمه ایجاد مشاغل جدید و دانش بنیان و اشتغال فارغ التحصیلان در کشور عنوان نمود.حمید حاج اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، درباره ترسیم چشم انداز مشاغل آینده در ایران و منسوخ شدن برخی مشاغل با روی کار آمدن مشاغل نوظهور اظهار نمود: تجربه کشورهای توسعه یافته نشان داده است که این مشاغل صدمه پذیر نیست و ظرفیت مشاغل را کاهش نمی دهد بلکه استفاده از تکنولوژی می تواند دریچه های جدیدی را به سمت بازار کار باز کند، یعنی به قدری فضای بکر و پر ظرفیت در فناوری های نوین برای تعاریف مشاغل هست که می تواند تا چند برابر شغل های سنتی که امکان دارد در این تغییر و تحول از بین بروند را جبران کند.

وی درباره پیامد جایگزینی ماشین به جای انسان در مشاغل و بنگاه ها با ظهور مشاغل جدید، اظهار داشت: معتقدم متناسب با شرایط و تغییر تکنولوژی که باعث توسعه بازار کار و بالا رفتن بهره وری می شود، میتوان مشاغل جدید هم تعریف کرد؛ یعنی در مشاغل آینده، نیروهای کار به جای کار یدی، پشت سیستم می نشینند و از راه اتصال به دنیای مجازی یا تکنولوژی آن کار را انجام می دهند چون که برای فعالیتهایی که با ماشین و فناوری روز انجام می شود افرادی بعنوان اپراتور، طراح و برنامه ریز در مجموعه ها باید حضور داشته باشند یا افرادی که کار پشتیبانی نرم افزارها و مدیریت ها را انجام می دهند
حاج اسماعیلی تصریح کرد: این جابجایی ها نه تنها سبب کاهش نمی شودبلکه پوشش گسترده تری بوجود می آورد که مشاغل نوآورانه تر و به روزتر شوند.
این کارشناس بازار کار در پاسخ به این پرسش که آیا مشاغل سنتی با ظهور مشاغل نوین می تواند به شکل بروزتری دنبال شود؟ اظهار نمود: بازار کار ایران سنتی است و سبب شده نتوانیم از منابع داخلی به خوبی استفاده نماییم و دلیل خام فروشی منابع این بودن که مسؤلان به وظایف خود برای تغییر و تحول و استفاده از تکنولوژی عمل نکردند.
به قول حاج اسماعیلی، اگر فراوری صورت بگیرد، زمینه جدیدی برای آغاز مشاغل جدید خواهد بود و اغلب افراد دانش آموخته و تحصیلکرده در این بخشها شاغل می شوند و خیلی از این شغل ها می تواند در بستر مشاغل دانش بنیان شکل بگیرد.
منبع:

1401/04/14
10:17:51
0.0 / 5
168
تگهای خبر: اشتغال , تكنولوژی , راه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک