در نشست خبری عملیات حج ۱۴۰۲ مطرح شد؛

نخستین پرواز حجاج سوم خرداد صورت خواهد گرفت

نخستین پرواز حجاج سوم خرداد صورت خواهد گرفت به گزارش زمین دار شو، محمد محمدی بخش اظهار داشت: نخستین پرواز حجاج ساعت ۵۰ دقیقه بامدادان روز سوم خرداد صورت خواهد گرفت و زوار از ترمینال سلام فرودگاه امام به خانه خدا اعزام می شوند.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امروز مراسم هماهنگی عملیات حج ۱۴۰۲و پروازهای زائرین، به میزبانی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.
اعزام ۹۰ هزار زائر در عملیات حج امسال
محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در این جلسه خبری اظهار داشت: سال جاری نسبت به سال قبل تعداد بیشتری از حجاج از راه حمل و نقل هوایی به خانه خدا اعزام می شوند و میزان آن چیزی حدود ۲ برابر سال قبل است و این مهم مستلزم هماهنگی مضاعف است.
محمدی بخش با اشاره به اینکه در این خصوص هماهنگی های لازم با نهادهای مختلف انجام شده است، اضافه کرد: نخستین اعزام حجاج، ۳ خرداد از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود؛ ترمینال سلام در اختیار حجاج قرار می گیرد و بقیه حجاج از ۲۰ فرودگاه دیگر اعزام می شوند.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود افزود: موضوعات مختلف مورد بررسی واقع شده است و تدابیر لازم اتخاذ شده است، از سوی دیگر انتظار داریم هماهنگی های در رابطه با کشور عربستان تا چند روز آینده نهایی شود.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان نمود: تلاش می نماییم با برنامه ریزی مناسب این پروازها مثل سال قبل بموقع و بر مبنای زمانبندی دقیق اجرا شود؛ ملاحظاتی که از قبل باید مورد توجه قرار بگیرد از راه سازمان حج و زیارت و مدیران کاروان در چارچوب پیوست های رسانه ای اطلاع رسانی شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به اینکه تلاش شبانه روزی عوامل در رابطه با عملیات حج ادامه دارد، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب پروازها بموقع صورت گیرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: سال جاری ۹۰ هزار زائر از ۲۱ فرودگاه کشور به خانه خدا اعزام می شوند.
وی اظهار داشت: با عنایت به تجربه موفق پروازهای نوروز سال جاری، مرکز کنترل پروازها در ایران ایر به محوریت این شرکت هواپیمایی تشکیل شده است.
محمدی بخش تکمیل کرد: سال جاری ۳۰ درصد حجاج از راه فرودگاه امام خمینی به خانه خدا اعزام می شوند و همه پروازهای حج بر عهده هما است.
رکورد هما در تعمیر هواپیما برای عملیات حج ۱۴۰۲
شمس الدین فرزادی پور مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در این جلسه خبری اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی امت اسلام به واسطه این عملیات بزرگ حج است و ما هم امیدواریم با حرکت در این راه و خدمت رسانی شایسته به زوار با تمام توان تلاش نماییم.
فرزادی پور اضافه کرد: با عنایت به تاکید مقام عالی وزارت، از آغاز کار، موضوعات مرتبط بارها مرور شده، تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و سلسله جلسات ویژه برگزار شده است که برنامه پروازی حج ۱۴۰۲ منظم و دقیق صورت گیرد.
به گفته مدیرعامل هما ۷۷۴ پرواز رفت و برگشت، به عبارتی ۱۵۴۸ سورتی پرواز صورت می گیرد.
وی تشریح کرد: شروع عملیات رفت از ۳۱ اردیبهشت در چارچوب کاروان پیش قراول و ۳ خرداد نخستین کاروان، عازم سرزمین وحی می شود. همینطور عملیات برگشت حجاج از ۱۳ تیر و پایان آن ۳ مرداد خواهد بود.
فرزادی پور افزود: از ۳ ماه پیش درگیر این مورد هستیم که هواپیماها آماده شوند، بگونه ای که ۶ فروند موتور هواپیما در یک مقطع زمانی یک ماهه پیاده، تعمیر و نصب گردید که این تعداد یک رکورد در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما است.
وی در انتها اضافه کرد: حجم بار همراه زوار هم ۳۰ کیلوگرم اعلام شده است و به صورت کلی از همه ظرفیت های داخلی و خارجی بهره برده ایم.
برقراری پروازهای عادی در سرتاسر کشور همگام با پروازهای حج
حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در تکمیل صحبت های دیگر مقامات حاضر در نشست خبری اظهار داشت: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هم از ۲ ماه پیش برنامه های کلیدی خویش را آغاز کرده است. وارسی دستگاههای ناوبری و کمک ناوبری انجام شده و همه فرودگاه های درگیر عملیات حج، چک و بررسی شده اند.
سیدی افزود: طی جلسات مختلف با مدیران فرودگاه ها در تهران و سایر استان ها تجربیات سالهای گذشته مرور شد تا عملیات حج سال جاری بدون مشکل صورت گیرد.
وی تصریح کرد: همه عوامل فرودگاهی آمادگی لازم شامل نیرو، امکانات و مقدمات لازم را برای تأمین نیازهای زائرین در نظر گرفته و فراهم نموده اند.
به گفته سیدی در کنار پروازهای حج سایر پروازهای عادی صورت می گیرد و خللی در آنها صورت نمی گیرد و در مجموع ۲ هزار نفر درگیر این عملیات بزرگ هستند.
پرواز حج ۱۰ استان از شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام می شود
پس از سیدی، سعید چلندری مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهار داشت: ۴۶۰ نفر از عوامل در چارچوب کاروان پیش قراول در ۳۱ اردیبهشت و ۲ خرداد اعزام می شوند.
چلندری اضافه کرد: آئین افتتاحیه عملیات حج در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با حضور مقام عالی وزارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری برگزار می گردد.
وی خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد پروازهای حج و به عبارت دیگر پرواز ۱۰ استان از شهر فرودگاهی امام صورت می گیرد که در این خصوص موکب های پذیرایی مهیا شده و در تلاشیم با بهترین خدمت رسانی، پروازهای حج بدون تأخیر پروازی صورت گیرد.
گفتنی است این نشست با حضور محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سعید چلندری رئیس شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، شمس الدین فرزادی پور مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، رضایی معاون سازمان حج و زیارت، عقیلی فرمانده فراجا و سلمان پور جانشین سپاه حفاظت هواپیمایی و تعدادی از اصحاب رسانه برگزار شد و بخشی از آن به صورت زنده و مستقیم از شبکه خبر به پخش رسید.


منبع:

1402/02/31
12:02:07
0.0 / 5
223
تگهای خبر: پرواز , حمل و نقل , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک