یك كارشناس تاكید كرد:

جلوی قاچاق را به هر قیمتی بگیریم!

جلوی قاچاق را به هر قیمتی بگیریم! زمین دار شو: یك كارشناس حوزه كار بر ضرورت مقابله با قاچاق تصریح كرد و اظهار داشت: مصرف كننده ایرانی تعصب داخلی دارد ولی حق انتخاب هم دارد و از كالایی استقبال می كند كه از كیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد.علیرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به نام گذاری سال ۹۷ بعنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار نمود: پیام مقام معظم رهبری چند راهبرد اساسی داشت كه باید به آن توجه نماییم. واقعیت این است كه دروازه های كشور به سمت بازارهای بیرونی یكطرفه باز است و وقتی می گوییم ۱۵ میلیارد دلار قاچاق وارد كشور می شود، منظور كالاهای سرمایه ای یا واسطه ای نیست.

وی ادامه داد: قاچاق كالای سرمایه ای یا واسطه ای برای تولید وارد نمی كند بلكه عمده كالاهای قاچاق مصرفی است كه از بین برنده اشتغال و تولید داخلی است و پیام رهبری به وضوح این است كه جلوی قاچاق را بگیرید.

كارشناس حوزه كار اضافه كرد: ما باید جلوی قاچاق را به هر قیمتی بگیریم و برای آن بها بپردازیم. سود قاچاق آنقدر زیاد است كه عده ای حاضرند برای آن هزینه كنند، حتی اگر در حوزه قدرت باشد، جابه جایی تولید كنند.

حیدری متذكر شد: كنترل مبادی ورودی و خروجی مهم است و دولت و مجلس باید تمهیدات و سیاستگذاری های لازم برای مقابله با قاچاق را اتخاذ كنند.

وی در ادامه با اشاره به واردات كالاهای مشابه تولید داخل، اظهار داشت: باید جلوی واردات چنین كالاهایی را بگیریم وقتی توان تولید كالای مشابه را داریم چرا اجازه واردات آن را می دهیم تا كمر تولید كننده داخلی شكسته شود و كارخانه ها با خطر تعطیلی مواجه شوند. مگر آنكه توان و امكان تولید كالایی را در داخل نداشته باشیم كه واردات آن توجیه پذیر باشد.

این كارشناس حوزه كار در عین حال با تاكید بر تولید كالاهای با كیفیت ایرانی، اظهار داشت: تولیدكننده داخلی باید بپذیرد مادامی كه جنس تولیدی او مرغوب و با كیفیت نباشد، مصرف كننده داخلی از آن استقبال نمی نماید. باید كالای مرغوب با قیمت مناسب و جذابیت انتخاب تولید نماید تا مصرف كننده داخلی هم رغبت خرید پیدا كند.

حیدری اظهار داشت: مصرف كننده ایرانی تعصب داخلی دارد ولی حق انتخاب هم دارد و بنابراین از كالایی استقبال می كند كه از كیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد، ازاین رو تولیدكنندگان باید روی این موارد متمركز شوند تا هم بازارهای داخلی را از دست ندهند و هم با تولید استاندارد، قابل قبول و افزایش كیفیت كار قادر به حضور در بازارهای خارجی باشند.
سال ۱۳۹۷ از جانب مقام معظم رهبری به نام پشتیبانی از كالای ایرانی نامگذاری شده و پشتیبانی از كالای ایرانی یكی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی به حساب می آید. بر این اساس تمام آحاد جامعه اعم از مسئولان، تولیدكنندگان، كارگران و مردم بعنوان مصرف كنندگان در قبال تحقق شعار امسال مسئولند.
نهادینه كردن فرهنگ خرید كالای ایرانی و مصرف تولید داخلی ضمن حفظ اشتغال موجود از تعطیلی كارخانه ها و ریزش نیروهای كار جلوگیری كرده و زمینه تقویت تولید ملی، رونق بازار كار و صادرات را فراهم می كند.1397/01/13
17:00:15
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: اشتغال , راه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک