تولید اشتغال با پرداخت وام ممكن نیست

تولید اشتغال با پرداخت وام ممكن نیست زمین دار شو: معاون توسعه و كارآفرینی وزارت كار اعتقاد دارد كه برای تولید اشتغال پایدار در روستاها نیاز به مداخلات توسعه ای احساس می گردد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، عیسی منصوری اظهار نمود: در ایران 97 هزار آبادی و 43 هزار روستا وجود دارد كه مداخلات توسعه ای در همه ی آن ها وجود ندارد؛ وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای توسعه روستاها به شناسایی روستاهای كانونی اقدام نموده تا از این طریق روستاهای اطراف آن ها هم پیشرفت كنند.
منصوری تصریح كرد: برای تولید اشتغال باید به ظرفیت های هر منطقه توجه شود؛ به صورت مثال در استان فارس كه دچار خشكسالی است، باید اشتغال غیروابسته به منابع طبیعی و آب در اولویت قرار بگیرد و بیشتر به گردشگری توجه گردد.
وی اضافه كرد: باید در روستاها به سمت صنعت و خدمات رفت زیرا با عنایت به وضعیت منابع آب، تولید كشاورزی زیاد موضوعیت ندارد و ما بیشتر به دنبال صنایع فرآوری و تكمیلی كشاورزی و بالا بردن بهره وری هستیم.
معاون توسعه و كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه در عرضه تسهیلات روستایی و فراگیر باید سرعت بیشتری داشته باشیم؛ تاكید رییس جمهوری بر ضرورت معرفی تمام طرح های تایید شده متقاضیان به بانك های عامل تا تیرماه را خاطرنشان كرد.
او افزود: دستگاه های اجرایی طرح های پیشنهاد شده را معطل نكنند و هر چه سریع تر تكلیف طرح ها را مشخص كنند. منابع مالی این طرح ها نباید چار انحراف شود بنابراین باید در پرداخت تسهیلات دقت كافی را لحاظ كرد.
وی افزود: چهار صندوق ضمانت برای تامین ضمانت طرح ها در نظر گرفته شده زیرا بیشتر افراد روستایی و عشایر متقاضی، برای تامین ضمانت بانكی با مشكل روبه رو بودند.
معاون توسعه و كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه در جلسه ی كارگروه اشتغال استان فارس سخن می گفت، با اشاره به اینكه اشتغال یك دستاورد به حساب می آید كه یكی از ورودی های رسیدن به این دستاورد پرداخت تسهیلات است، خاطرنشان كرد: این مورد كه اول تسهیلات پرداخت شود و بعد انتظار تولید اشتغال داشته باشیم اشتباه است زیرا تولید اشتغال با پرداخت وام ممكن نیست.1397/01/30
15:38:31
5.0 / 5
5009
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک