معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

اعطای ۴۰ میلیون تومان وام جنبی همزمان با وام صندوق مسكن یكم

اعطای ۴۰ میلیون تومان وام جنبی همزمان با وام صندوق مسكن یكم زمین دار شو: مدیرعامل شركت عمران و بهساز شهری ایران اظهار داشت: در كنار وام صندوق پس انداز مسكن یكم دو وام جنبی دیگر شامل ۲۰ میلیون وام جعاله و ۲۰ میلیون وام با اوراق تسه در نظر گرفته شده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از رادیو اقتصاد، هوشنگ عشایری اظهار داشت: این مبلغ هم اكنون برای متقاضیان مجرد در تهران ۸۰ و برای زوجین ۱۶۰ میلیون تومان و در بقیه شهرها مبلغ مزبور برای مجردها ۶۰ میلیون و برای زوجین ۱۲۰ میلیون تومان است.
وی با اشاره به اینكه افزایش مبلغ وام صندوق مسكن یكم در دستور كار این وزارتخانه نیست، اظهارداشت: خوشبختانه در كنار تسهیلات مزبور دو وام جنبی دیگر یعنی ۲۰ میلیون تومان وام جعاله و ۲۰ میلیون تومان وام در قالب اوراق تسه بدین منظور در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: متقاضیان تسهیلات صندوق مسكن یكم هم می توانند از این وام های جنبی استفاده كنند.
وی اضافه كرد: تسهیلات مزبور بین ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه خرید یك منزل با مقیاس متوسط در محدوده هدف طرح باز آفرینی شهری را پوشش می دهد.
مدیرعامل شركت عمران و بهسازی شهری ایران اظهارداشت: بر مبنای پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با تصویب و ابلاغ شورای پول اعتبار نرخ بهره تسهیلات صندوق مسكن یكم در بافت های فرسوده و ناكارآمد شهری از هشت به شش درصد كاهش یافته است.
عشایری بیان داشت: علاوه بر این با تصویب و ابلاغ كمیسیون اعتبارات بانك مركزی دوره بازپرداخت اقساط تسهیلات مزبور برای سپرده گذاران صندوق مسكن یكم از ۱۲ به ۱۵ سال افزایش پیدا كرده است.
وی اضافه كرد: اقساط بازپرداخت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی با نرخ سود هشت درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله در شرایط فعلی ماهیانه ۸۶۵ هزار تومان است كه برپایه مصوبات جدید شورای پول و اعتبار و بانك مركزی ضمن كاهش شش درصدی نرخ بهره تسهیلات و افزایش دوره بازپرداخت به ۱۵ سال مبلغ اقساط ماهانه هم به میزان ۶۷۵ هزار تومان رسیده است.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری اظهار داشت: بر مبنای این دو مصوبه جدید ۲۰۰ هزار تومان در ماه از مبلغ اقساط وام مسكن كم خواهد شد.
وی اضافه كرد: این فرصت مغتنمی برای كسانی كه می خواهند از تسهیلات صندوق یكم دربافت های فرسوده و ناكارآمدشهری استفاده كنند.

1397/02/19
13:16:43
5.0 / 5
4794
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , راه , عمران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک