همچنان تجارت و صرافی صدرنشین خبرها

همچنان تجارت و صرافی صدرنشین خبرها زمین دار شو: مابه التفاوت ارزی، معافیت های مربوط به آن، چگونگی پرداخت آن از جانب واردكنندگان و این كه برای چه كالایی از خودرو، قطعات خودرویی تا مواد اولیه، تجهیزات و... چه تصمیماتی می خواهند بگیرند و با چه شرایطی از گمرك ترخیص می شوند، جزو مهمترین خبرهای اقتصادی امروز بود.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بعد از ابلاغ بسته جدید ارزی، خیلی از كالاهایی كه قبل از این وارده شده و از گمرك ها ترخیص نشده بودند، پشت مرزهای كشور ماندند و آزدی و ترخیص شان مشروط به پرداخت مابه التفاوت ارزی شد چون كه این كالاها دیگر مانند ماه های گذشته در لیست دریافت كنندگان دلار دولتی ۴۲۰۰ تومانی قرار نداشتند و باید از این پس در بازار ثانویه با نرخ حدود ۸۰۰۰ تومانی ارز مورد نیاز واردتشان تامین گردد.

در این باره مجتبی خسرو تاج به ایسنا اظهار داشت كه چگونگی دریافت مابه التفاوت ارزی و اینكه چه كالاهایی مشمول و چه كالاهایی از آن معاف می گردند، طی یكی - دو روز آینده تصویب و ابلاغ می گردد اما به غیر از تسهیلات در نظر گرفته شده برای پرداخت قسطی و معافیت آن در بعضی كالاها، پیش بینی شده گمرك، كالاهای فسادپذیر را با دریافت تعهد از واردكنندگان ترخیص كند.

البته این مقام مسئول داستان مابه التفاوت ارزی و چگونگی پرداخت یا معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارزی را اینگونه تعریف كرد كه خودروهایی كه تا قبل از ۲۲ فروردین امسال وارد شده اند، مشمول پرداخت مابه التفاوت ارزی نمی شوند اما همه خودروها و قطعات منفصله خودرو كه در ماه های گذشته با ارز دولتی وارد شده اند، باید مابه التفاوت ارزی پرداخت كنند، چراكه نباید در این زمینه رانتی به وجود آید.

دیگر خاموشی نداریم

امروز رضا اردكانیان وزیر نیرو اعلام نمود كه پرونده خاموشی تابستان سال ۱۳۹۷ بسته شده و از ۱۹ مردادماه خاموشی نداشته ایم، چراكه با عنایت به مجموعه برنامه ریزی هایی كه شد همكاری هموطنان انجام دادند هم در بخش خانگی و هم در بخش صنعت و كشاورزی خوشبختانه ما از جمعه (۱۹ مردادماه) كه امروز پنج روز از آن موعد گذشته است خاموشی صفر داشته ایم. با عنایت به كاهش دما پیش بینی ما این است كه در این فصل دیگر پرونده خاموشی ها بسته شوند.

پلمب صرافی خیابان فردوسی و اخطار برای خرید سكه های تقلبی

در بازار ارز امروز ایسنا گزارشی از پلمب صرافی یكی از بانك ها در خیابان فردوسی كه سال ها بعنوان یكی از كانال های بانك مركزی نقش توزیع ارز در بازار را بر عهده داشت، منتشر گردید و در بازار طلا هم محمد كشتی آرای اعلام نمود كه قیمت ها در هفته گذشته نوسان و افزایش قیمت چندانی را تجربه نكرده است اما باید به خریداران طلا و سكه سفارش كرد كه در خرید طلای خام یا طلای آب شده و سكه بیشتر دقت كنند و مواظب عرضه های تقلبی و حضور شیادان در بازار باشند.

یارانه های مرداد ماه هم واریز می شود

نودمین مرحله از پرداخت یارانه های نقدی است كه از سال ۱۳۸۹ تابحال به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. یارانه بگیرانی كه از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در فهرست پرداخت بوده اند، تابحال هر نفر حدود چهار میلیون و ۹۵ هزار تومان دریافتی داشته ند.
1397/05/25
20:36:02
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: بانك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک