آیا عبور از گیت امنیتی فرودگاه باعث بیماری می شود؟

آیا عبور از گیت امنیتی فرودگاه باعث بیماری می شود؟ زمین دار شو: خیلی از افراد از آلوده بودن سینی و یا جعبه ای كه در آن وسایل شخصی خویش را گذاشته تا از گیت امنیتی عبور كنند شاكی هستند و نتایج تحقیق جدید این مورد را ثابت كرد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از تلگراف، با بررسی نیمی از جعبه های امنیتی مشخص شد این لوازم آلوده به ویروس های تنفسی هستند و در نیمی از آن ها حداقل یك بیماری تنفسی مانند سرماخوردگی یا آنفلونزا وجود دارد.
این وسایل عمومی كه اغلب مكان قرار گرفتن كفش و كمربندها هستند به ندرت شسته می شوند در نتیجه میكروب های بیشتری در آن ها وجود دارند.
این تحقیق توسط گروهی از كارشناسان دانشگاه ناتینگهام و موسسه ملی بهداشت و رفاه فنلاند انجام و سطوح مختلف فرودگاه هلسینكی فنلاند در این تحقیق بررسی گردید.
محققان اظهار كردند: این وسایل به علت استفاده چند صد نفر در روز و همینطور ساختار سینی مانند آن ها باعث انتقال بیماری ها شده و ویروس ها مدت زمان بیشتری در این مكان ها زنده می مانند.
در تحقیقات پیشین مشخص شد از هر پنج مسافر یك نفر به علت آلودگی در فرودگاه بیمار شده بود، ازاین رو كارشناسان سفارش می كنند كه این لوازم قبل و پس از استفاده مسافران ضدعفونی شوند.
پروفسور مراقبت از سلامت، جاناتان وان تام از دانشكده پزشكی دانشگاه ناتینگهام اظهار داشت: این تحقیق باعث ارتقا آگاهی عموم مردم از نحوه گسترش عفونت های ویروسی در فرودگاه می گردد.
افراد برای كاهش انتقال بیماری باید دست های خویش را با دقت شسته و دیگر اصول بهداشتی در مراكز عمومی را رعایت نمایند. این اقدامات احتیاطی ساده می تواند به جلوگیری از انتقال بیماری های واگیردار در مناطق شلوغ مانند فرودگاه كمك كنند.
نتایج این تحقیق نشان داد سینی ها و یا جعبه های امنیت پلاستیكی بیشترین میزان آلودگی را داشتند.
شایع ترین ویروس در این بررسی ویروس rhinovirus بود كه باعث سرماخوردگی می گردد ویروس آنفلونزا هم در این لوازم مشاهده شد.
سینی های امنیتی فرودگاه به ندرت ضدعفونی می شوند و روزانه توسط بیش از چند صد نفر این سینی ها لمس می گردد و به دلیل اینكه سینی های امنیتی فرودگاه به ندرت ضد عفونی می شوند در نتیجه در انتقال عوامل بیماری زا نقش مهمی دارند.
علاوه بر سینی های امنیتی ویروس ها در قسمت پذیرش گذرنامه، اسباب بازی های كودكان و كف هواپیما هم موجود است اما در این تحقیق هیچ ویروس تنفسی در دستگیرهای درب سرویس بهداشتی و صندلی مشاهده نشد و علت آن هم تمیزی دست ها است.
البته نیمی از دكمه ماشین ها خودكار فروش داخل فرودگاه و یا وسایل حمل و نقل داخل فرودگاه هم به ویروس های تنفسی آلوده بودند.
این تحقیق در عرضه روش هایی برای كاهش عوامل بیماری زا و رعایت بهداشت در فرودگاه ها مفید خواهد بود.
نتایج این تحقیق در نشریه بیماری های عفونی BMC انتشار یافته است.1397/06/19
14:18:05
5.0 / 5
4672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک