عضو هیات مدیره راه آهن عنوان كرد:

اهواز، اولین شهر برخوردار از ریل باس شهری

اهواز، اولین شهر برخوردار از ریل باس شهری زمین دار شو: عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی اظهار داشت: با عنایت به اهتمام ویژه شهردار اهواز به اهمیت خطوط ریلی در رونق و توسعه كلانشهر اهواز، اهواز اولین شهر ایران در زمینه استفاده از ریل باس بود و امیدوارم با همكاری شهرداری و راه آهن جنوب و تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر شاهد استقبال مردم اهواز از ریل باس باشیم.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، سعید رسولی در این جلسه كه روز گذشته 21 آبان ماه با حضور مدیركل راه آهن جنوب و شهردار اهواز برگزار گردید با بیان رویكردهای اخیر این سازمان اظهار نمود: در دوره اخیر رویكرد بسیار موثری در مجموعه راه آهن در سطح كشور به وجود آمده كه نوید تحولات بزرگی را در صنعت حمل و نقل كشور می دهد.

وی افزود: در این رویكرد خدمات رسانی راه آهن صرفاً به مسافربری بین شهری محدود نمی گردد، بلكه خطوط راه آهن در خدمت رفاه شهروندان در داخل شهرها، رونق صنعت، اشتغال زایی و گسترش توریسم و... خواهد بود.

رسولی، خوزستان را یكی از استان های هدف در رویكرد جدید راه آهن خواند و اظهار داشت: الان طرح های بزرگی در استان خوزستان تعریف شده كه شامل اتصال شلمچه به بصره، TOD ایستگاه اهواز ( TOD به معنای توسعه بر اساس حمل و نقل همگانی) كه شامل چند پروژه می شود، اتصال مسجدسلیمان به اهواز، اتصال سربندر به خرمشهر و... هستند كه با بهره برداری از این طرح ها گشایش در استان خوزستان و كشور پدید می آید.

وی به وضعیت كشور هم اكنون اشاره نمود و اضافه كرد: الان ما در حال جنگ اقتصادی با دشمنان هستیم و بر این اساس باید هر دستگاهی تمام ظرفیت های خودرا برای حل مشكلات كشور پای كار بیاورد و راه آهن جمهوری اسلامی باز بر این اساس آماده همكاری است.

رسولی، با تشكر از همراهی شهردار اهواز اظهار نمود: با عنایت به اهتمام ویژه شهردار اهواز به اهمیت خطوط ریلی در رونق و توسعه كلانشهر اهواز، اهواز اولین شهر ایران در زمینه استفاده از ریل باس بود و امیدوارم با همكاری شهرداری و راه آهن جنوب و تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر شاهد استقبال مردم اهواز از ریل باس باشیم.

13 ایستگاه ریل باس در اهواز احداث می شود

در ادامه منصور كتانباف شهردار اهواز اظهار نمود: با صدور مجوز از طرف راه آهن كشور، بزودی عملیات اجرایی پروژه های تقاطع غیرهمسطح سپنتا و ۱۸ متری چهارم كیان آباد، راه اندازی ۱۳ توقفگاه ریل باس درون شهری و تعریض و توسعه خیابان امام شرقی (ره) از محدوده ایستگاه راه آهن كارون تا خیابان شهید رستگاری مطابق طرح های مصوب آغاز میگردد.

وی درباب راه اندازی ۱۳ ایستگاه ریل باس اظهار داشت: برمبنای توافق انجام شده، فعلاً ایستگاه های مكانیزه با دارا بودن امكانات رفاهی اولیه نظیر وسایل سرمایشی و گرمایشی و... در محل های مورد نظر راه اندازی و به تدریج سازه های دائمی طبق استانداردهای راه آهن راه اندازی میگردد.

كتانباف افتتاح خطوط ریل باس را زمینه ساز تحولی بزرگ در حمل و نقل شهری دانست و بر لزوم اطلاع رسانی هرچه بیشتر برای تشویق مردم به استفاده از ریل باس اصرار كرد.

وی همین طور از همكاری و تلاش های مجموعه راه آهن جنوب و كشور خصوصاً عضو هیات مدیره راه آهن و مدیركل راه آهن جنوب تشكر و قدردانی كرد.
1397/08/22
18:30:40
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک