آخوندی مطرح كرد:

احیای بافت های فرسوده شهری نیازمند ۱۲۳ هزار میلیارد تومان

احیای بافت های فرسوده شهری نیازمند ۱۲۳ هزار میلیارد تومان زمین دار شو: وزیر راه وشهرسازی رقم مورد نیاز برای انجام اقدامات بازآفرینی احیا و بازسازی ۶۶ هزار هكتار بافت ناكارآمد در كشور را حدود ۱۲۳ هزار میلیارد تومان اعلام نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه گردهمایی با مدیران كل استان ها در شهر اصفهان در مورد بحث بازآفرینی شهری در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه طبق این برنامه ما موظف شدیم تا سالانه ۲۷۰ محله را بازآفرینی كنیم تصریح كرد: برپایه برآوردهای انجام گرفته، هم اكنون نزدیك به ۱۴۰ هزار هكتار بعنوان مناطق ناكارآمد در كشور به شمار می روند كه دارای كیفیت پایین زندگی و فرسودگی بسیار زیاد هستند.
وزیر راه وشهرسازی اظهار داشت: خوشبختانه در برنامه ملی بازآفرینی كه ما در ستاد ملی هم موفق به تصویب آن شدیم مقرر است تا سال ۱۴۰۰ برنامه ای برای احیا و بازسازی ۶۶ هزار هكتار بافت ناكارآمد در كشور با كمك شهرداری تهیه و به صورت محله به محله در دست اجرا قرار دهیم.
وی رقم مورد نیاز برای انجام اقدامات بازآفرینی در مناطق مذكور را حدود ۱۲۳ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: این بدان مفهوم نیست كه تمامی این هزینه از جانب دولت تامین شود بلكه به معنای آن است كه این رقم باید برای احیا و نوسازی این محلات در این مناطق سرمایه گذاری شود.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: طبق برنامه ملی بازآفرینی شهری ۵۰ هزار میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی در حوزه مسكن سرمایه گذاری شده و بخش عمده ای از اقدامات نوسازی و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از جانب دانشگاه های دولتی و گشایش وبهسازی محاسبه هم از جانب شهرداری ها انجام خواهد گرفت.
آخوندی با تاكید براینكه در این دوره اصلی ترین ماموریت وزارت راه و شهرسازی پروژه های حمل و نقلی و اجرای بازآفرینی شهری است اظهارداشت: بطور قطع به علت پیچیدگی بالای این بحث ؛ باید دولت وشهرداری این محلات در كنار یكدیگر به اجرای این اقدامات پرداخته تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا كنیم.
وزیر راه وشهرسازی به نقش ستاد ملی بازآفرینی شهری اشاره كرد و اضافه كرد: ستاد ملی بازآفرینی شهری در جهت همین هدف در سال ۹۳ تشكیل و با تولید هماهنگی میان ۲۰ دستگاه دولتی و شهرداری به بررسی مشكلات این محلات و رفع آن ها پرداخت.
به گفته وی ستاد ملی ضمن تولید هماهنگی های مذكور در محلات ناكارآمد مستقر و با تشكیل دفاتر تسهیل گری با مردم این محلات آغاز به گفتگو نمود.
وزیرراه و شهرسازی ضمن اشاره به این نكته كه بدون شك خروج ساكنین از محلات و تخریب و ساخت مجدد آن اقدامی نادرست در احیای این محلات خواهد بود اظهار داشت: شاید ساكنان در مدت كوتاهی به علت گرفتن پول خوشحال شوند ولی واقعیت آن است كه به مرور زمان تبدیل به حاشیه نشینان جدید خواهند شد.
وی احیای محلات هدف همراه با خود ساكنین آن ها را یكی از رویكردهای اصلی برنامه ملی بازآفرینی اعلام نمود و اظهار داشت: امیدواریم این اقدام كه برای نخستین بار در كشور به این گستردگی در حال انجام می باشد با همكاری شهرداری، دولت و مردم به خوبی انجام گرفته و به نتیجه دلخواه برسد.
آخوندی با بیان این مطلب كه متاسفانه علی رغم سرمایه گذاری هزاران میلیارد دلاری بعد از زمان مشروطه تابحال در كشور همچنان ۱۹ میلیون بد مسكن در كشور زندگی می كنند اضافه كرد: این مسئله نشان می دهدكه با این حال سرمایه گذاری ها، كیفیت زندگی برای تعداد زیادی از مردم كه در شرایط مالی مناسبی قرار ندارد فاصله فقر و غنا در كشور به شدت احساس می گردد.
در آخر وزیر راه وشهرسازی برنامه ملی بازآفرینی را بعنوان بخشی از برنامه فقرزدایی رئیس جمهوری در كشور دانست.

1396/09/26
23:29:10
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: راه , سرمایه گذاری , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک