ساخت بزرگراهی گران قیمت در كرج!

ساخت بزرگراهی گران قیمت در كرج! به گزارش زمین دار شو شهردار كرج اظهار داشت: پروژه بزرگراه شمالی 40 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، علی اصغر كمالی زاده در نخستین جلسه نهاد مطالعات برنامه ریزی شهر كرج كه امروز یكشنبه 11 آذرماه باهدف راهبری و هدایت طرح های توسعه شهری كرج برگزار شد، اظهار نمود: بزرگراه شمالی یكی از مهمترین پروژه های استان البرز است كه تابحال 40 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است. بدون شك اگر این پروژه كلید نمی خورد، كارایی پروژه ادامه بزرگراه همت هم به حداقل ممكن می رسید و به نتیجه دلخواه از اجرای آن نمی رسیدم.
این مسئول با اشاره به اعتبار مورد نیاز برای تكمیل این پروژه اظهار نمود: مبلغ اولیه قرارداد این طرح 515 میلیارد تومان برآورد شده بود ولی با تعدیل قیمت و بررسی دیگر نكات ضروری به 1000 میلیارد تومان رسید. واقعیت است این 1000 میلیارد نیمی از مجموع اعتبار شهرداری است و تامین آن تنها توسط شهرداری امری غیر امكان دارد.
كمالی زاده افزود: بزرگراه شمالی پروژه ای فرا استانی است و برای تامین اعتبار مورد نیاز برای تكمیل آن به حمایت دولت امیدواریم.
این مسئول در ادامه با اشاره به آزادسازی بخش عمده ای از اراضی موجود در راه این پروژه اظهار داشت: دستگاه قضا و استانداری البرز نقش به سزایی در رفع تملك و آزادسازی مسیر این پروژه داشته است. باید برنامه ریزی دقیقی برای آزاد سازی اراضی این پروژه صورت بگیرد تا روند تكمیل آن تسریع شود.

پیش از این سرپرست شهرداری كرج با گلایه از كندی روند تكمیل پروژه بزرگراه شمالی گفته قرار بود این پروژه هر ماه دو درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشد ولی طی هفت ماه گذشته تنها 1.7 درصد پیشرفت داشته است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، علی اصغر كمالی زاده در جلسه چهارشنبه 25 مهرماه شورای شهر اظهار كرده، امیدوارم با همكاری شورای شهر و مجموعه شهرداری خون تازه ای در رگ های شهر جریان پیدا كند و مشكلات شهروندان در كوتاه ترین زمان ممكن حل شود.
وی با گلایه از كندی روند تكمیل پروژه بزرگراه شمالی ادامه داده، قرار بود این پروژه هر ماه دو درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشد ولی طی هفت ماه گذشته تنها 1.7 درصد پیشرفت داشته است. معارضین و مشكل تامین برق از مهمترین دلایل كندی پیشرفت فیزیكی این پروژه هستند كه برای حل آنها نماینده ویژه ای انتخاب شده تا هر چه زودتر این موانع برطرف شود.
وی با تاكید بر كوشش برای تكمیل پروژه های نیمه تمام شهر توضیح داد: تلاش می نماییم با تخصیص اعتبار مناسب و همت شبانه روزی مجموعه اغلب پروژه های نیمه تمام شهر تا آخر سال به بهره برداری برسد. علاوه بر این تا آخر سال پنج پروژه مشاركتی هم كلنگ زنی می گردد تا با تكمیل آنها زمینه رضایت شهروندان بیشتر از پیش فراهم گردد.

خسرو ارتقایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز قبل از این اظهار داشته بود: تكمیل پروژه بزرگراه شمالی كرج بدون تخصیص اعتبارات ملی امكان پذیر نیست.
وی در بازدید از پروژه بزرگراه شمالی كرج اظهار كرده، برای این كه امكان تكمیل و بهره برداری هر چه سریع تر از این پروژه فراهم گردد باید به دنبال جذب اعتبارات ملی باشیم كه این مساله در شورای فنی استان هم مطرح گردیده است. بزرگراه شمالی كرج 25 درصد استان های كشور را تحت پوشش قرار می دهد و تكمیل آن نقش زیادی در كاهش ترافیك استان دارد بنابراین مسئولان باید نگاه ویژه ای برای تامین اعتبارات مورد نیاز آن داشته باشند. با وضعیت پیشرفت و همینطور تخصیص اعتبار پیش بینی می گردد این پروژه تا چهار سال آینده هم به بهره برداری نرسد.
معاون استاندار البرز با اشاره به یكی از مهمترین معضلات تكمیل این پروژه اظهار داشت: بخشی از پروژه بزرگراه شمالی از كنار اراضی سپاه می گذرد و همین مشكلاتی را به وجود آورده است. تابحال جلسات مختلفی برای توافق با سپاه برگزار شده و امیدواریم این جلسات بزودی نتیجه بدهد.
محمدعلی نجفی، استاندار البرز هم در بازدید از بزرگراه شمالی كرج اظهار داشته بود: پیش تر رغبت برای انجام این پروژه چندان جدی نبود ولی حالا همه مسئولان در مورد لزوم تكمیل هر چه سریع تر آن متفق القول هستند. آزادراه شمالی پروژه ای ملی است و باید با نگاه ملی برای رفع مشكلات آن گام برداشت. در نظر داریم با تسهیل و رفع موانع موجود در راه بزرگراه شمالی كرج این پروژه را تكمیل و به بهره برداری برسانیم. باید كار گروه های مورد نیاز برای چگونگی تكمیل این پروژه تشكیل و مصوبات آن با جدیت پیگیری شود.

1397/09/11
19:01:45
5.0 / 5
4754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک