معاون اقتصادی استاندار قزوین:

همه مدیران باید پاسخگوی مسئله اشتغال باشند

همه مدیران باید پاسخگوی مسئله اشتغال باشند به گزارش زمین دار شو معاون اقتصادی استاندار قزوین تاكید كرد: در مورد تولید اشتغال همه مدیران مسئولیت دارند، باید شبهات آمار اشتغال زایی به شكل شفاف برای افكار عمومی پاسخ داده شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، منوچهر حبیبی در كارگروه اشتغال استان قزوین كه در استانداری برگزار شد، ابراز عقیده كرد: باید ایرادها و شبهاتی كه درزمینهٔ آمار اشتغال مطرح می گردد پاسخ داده شود تا گله مندی و نارضایتی میان مردم به وجود نیاید.

وی اظهار داشت: باید اصطلاحات، عناوین و مفاهیم تخصصی كارگروه اشتغال استان به شكل عامه پسند و روشن مطرح شوند تا در بین مردم شبهه و توقع تولید نكند چون مهم ترین دغدغه مردم اشتغال است و همه باید در این زمینه پاسخگو باشیم.

این مسئول افزود: خوشبختانه آمار اشتغال استان با گزارش تأمین اجتماعی و مركز آمار ایران كه از صحت بالایی برخوردار می باشند همخوانی داشته و تأییدكننده یكدیگر هستند.

معاون استاندار افزود: امروزه اشتغال زایی، رونق تولید و شكوفایی اقتصادی مهم ترین مأموریت مسئولان بوده و خواست مقام معظم رهبری، رویكرد دولت و نیاز و دغدغه جدی مردم است.

وی اظهار داشت: در اشتغال زایی باید علاوه بر توجه به اشتغال جدید به حفظ وضعیت موجود و پیشگیری از تعدیل نیرو هم توجه داشت.

حبیبی افزود: باید سالانه 700 تا یك میلیون شغل جدید در كشور تولید نماییم تا با انباشت نیروی متقاضی كار در سطح كشور مواجه نباشیم.

این مسئول اضافه كرد: برای تعیین رسته های اشتغال زایی استان جلساتی با كلیه دستگاه های مؤثر در این زمینه برگزار گردید و 15 رسته مشخص شده و رسته های دیگر از قبیل گاوداری های سنتی یا قالی بافی كه بیشترین متقاضی را هم دارند در سیاست و برنامه كاری استان قرار نگرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: تعهد اشتغال استان بر محوریت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت آن است چون چابك سازی دولت در دستور كار دولتمردان و مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

وی از سیستم بانكی استان درخواست نمود با عنایت به فرارسیدن آخر سال مالی همكاری بیشتری با مدیران اقتصادی استان داشته و برای پرداخت تسهیلات در بخش های 9 گانه اشتغال استان اقدام نمایند.

معاون استاندار از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم درخواست نمود پرداخت مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی را از مراجع مربوط پیگیری كنند تا اعتبار این تسهیلات قبل از آخر سال مالی به استان ابلاغ شود.1397/09/21
15:08:58
5.0 / 5
4148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک