رییس سازمان هواپیمایی كشوری:

آمریكا قصد توقف پروازهای بین المللی ما را دارد، اما موفق نمی گردد

آمریكا قصد توقف پروازهای بین المللی ما را دارد، اما موفق نمی گردد به گزارش زمین دار شو رییس سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود: با وجود تمام محدودیت ها و مشكلاتی كه آمریكا كوشیده است ضد صنعت هوایی ایران به وجود آورد، ما تمام تلاش خویش را خواهیم كرد كه شرایط فعلی صنعت حفظ شده و حركت های جدید به سمت توسعه صورت گیرد و محدودیت هایی كه آمریكا می خواهد ضد پروازهای بین المللی ما تولید كند، بی اثر شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، علی عابدزاده در نشست خبری، اظهار نمود: ما در طول چهار سال قبل كوشیده ایم هم در توسعه و هم در رضایت مسافران و هم در گسترش نفوذ صنعت هوانوردی تلاش نماییم و در این مسیر دستورالعمل هایی مانند حقوق مسافر، تاسیس شركت های هواپیمایی و دستورالعمل های ایمنی و فنی به شكل دقیق اجرایی شده اند. آن چه كه ما امروز آنرا دنبال می نماییم با استانداردهای روز جهانی همراه می باشد و تلاش ما بر این خواهد بود كه این حركت در آینده هم ادامه داشته باشد.

وی درباره محدودیت های موجود برای سن ناوگان جدید وارد شده به ناوگان ایران، توضیح داد: در برنامه های سوم و چهارم توسعه قاعده ای در نظر گرفته شده بود كه هواپیمای با سن بالای 15 سال وارد ایران نشود، اما تحریم ها و محدودیت های جدی موجود در فضای بین المللی عملا امكان اجرایی شدن این قاعده را فراهم نكرد. با این وجود سازمان هواپیمایی با قرار دادن كف 1998 بعنوان سال ورود هواپیماها به ایران تابحال هم بر این تعهد پایبند بوده و جز مواردی خاص كه ایرلاین ها از گذشته قراردادشان را نهایی كرده بودند، اجازه ورود هواپیما با سن بالا به ناوگان را نداده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره چگونگی صدور مجوزهای جدید برای تاسیس ایر لاین های تازه نیز، توضیح داد: در گذشته مجوز تاسیس همراه با موافقت پرواز انجام می شد و این مساله سبب برخی سود جویی ها و نرسیدن طرح تاسیس ایر لاین ها به مرحله عمل می شد. ما این ترتیب را تغییر دادیم تا شركت ها بتوانند موافقت اصولی را دریافت نمایند، اما برای این كه مجوز پرواز دریافت نمایند باید هواپیماهای خریداری شده خویش را وارد ایران كرده و مجوزهای ایمنی لازم را دریافت نمایند.

عابدزاده درباره آخرین وضعیت حذف پروازهای چارتری در ایران هم اظهار داشت: بطور قطع چارتر یك امكان مهم می باشد كه نمی توان توقع حذف آنرا داشت، چونكه این مساله امكان مهمی برای گسترش گردشگری و كمك به سازمان های فعال در این بخش خواهد كرد، اما مساله ای كه وجود داشت ضرورت حذف برخی واسطه ها و بالا برندگان قیمت بلیت هواپیما بود. از این رو چارتر در حوزه تك فروشی حذف خواهد شد، اما در بخش گردشگری با حفظ ضوابط به كار خود ادامه می دهد.
1397/09/26
13:50:41
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: استاندارد , پرواز , راه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک