معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تصویب كلیات طرح جامع شهر جدید بهارستان

تصویب كلیات طرح جامع شهر جدید بهارستان زمین دار شو: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری با بیان تصویب كلیات طرح جامع شهر جدید بهارستان اظهار داشت: بین مجموعه شهرهای جدید كه پیرامون اصفهان پیش بینی شده اند، بهارستان به لحاظ موقعیت قرارگیری، نحوه بارگذاری و تعادل بخشی در ساختار اجتماعی یكی از موفق ترین هاست.


محمدسعید ایزدی در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: در هجدهمین جلسه شورای عالی كه با حضور حضور اعضای اصلی و نمایندگان استانی برگزار شد، كلیات طرح جامع شهر جدید بهارستان واقع در استان اصفهان با عنایت به حساسیت های بالای آن به تصویب رسید.
وی ادامه داد: شهر جدید بهارستان نسبت به دیگر شهرهای جدید از قدمت بیش تری برخوردار می باشد. حدود 9 سال پیش تجدیدنظر طرح جامع بهارستان آغاز شد و مدت زیادی بلاتكلیف ماند. از آنجاكه در این دوره شورای عالی شهرسازی یكی از موارد اصلی در دستور كار به سرانجام رساندن طرح های بلاتكلیف است، در این دوره سه طرح جامع شهرهای جدید را تصویب كردیم.
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: ابتدا طرح جامع شهر جدید "تیس" را به تصویب رساندنیم، بعد "سهند" تصویب گردید و حالا هم كلیات بهارستان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
ایزدی با بیان این كه بهارستان الان دور دوم طرح جامع را سپری می كند اظهار داشت: با عنایت به بازبینی كه در خدمات و جمیعت پذیری بهارستان احداث شده، هم اكنون اصلاحات و اولویت هایی برای این شهر پیش بینی كردیم كه مهم بود. پس از یك سری دغدغه های زیست محیطی همچون بحث نفت، در مجموع اعضا رای به تصویب این طرح دادند و موضوعی كه مدنظر استان بود به تایید رسید.
وی اشاره كرد: عمده مشكل شهرهای جدید به بحث زیرساخت ها و خدمت مربوط میگردد كه بهارستان هم از این قاعده مستثنی نیست. این مجوزها در چارچوب طرح جامع تجدیدنظر انجام شد كه می توان بر این اساس، خدمات و زیرساخت ها را تامین كرد. بقیه مسائل هم كند به توسعه و تعادل بخشی مجموعه شهری اصفهان كمك می نماید.
دبیر شورای عالی شهرسازی درباب ظرفیتهای بهارستان در توسعه مجموعه شهری اصفهان اظهار داشت: بین مجموعه شهرهای جدید كه پیرامون اصفهان پیش بینی شده اند، بهارستان به لحاظ موقعیت قرارگیری، نحوه بارگذاری وتعادل بخشی در ساختار اجتماعی یكی از موفق ترین هاست. برخی از شهرهای جدید كه فقط با هدف جذب جمعیت، راه اندازی شدند، ساختار اجتماعی نامناسبی پیدا كردند كه مجبور شدیم برای تعادل بخشی اجتماعی یك سری فضاهای جدید مثل مسكونی ویلایی احداث نماییم تا به شهر خوابگاهی صرف برای گروههای كم درآمد تبدیل نشود. ولی در بهارستان به لحاظ مدیریت درست و برنامه ای كه از ابتدا داشته تعادل خوبی در ساختار اجتماعی وجود دارد.
به قول ایزدی، مجموعه شهر بهارستان پذیرای گروه های مختلف اقتصادی می باشد و با تصویب طرح دوم این روند می تواند ادامه پیدا كند. بهارستان با عنایت به مراكز كار می تواند جاذب جمعیت باشد و به توسعه مجموعه شهری اصفهان كمك نماید.1397/10/01
23:24:19
5.0 / 5
4758
تگهای خبر: احداث , خدمات , راه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک