یك مقام وزارت خارجه هند خبر داد:

شروع به كار دفتر شركت هندی اپراتور بندر شهید بهشتی در چابهار

شروع به كار دفتر شركت هندی اپراتور بندر شهید بهشتی در چابهار زمین دار شو: مدیركل یكی از ادارات وزارت امور خارجه هند، از افتتاح دفتر اپراتوری شركت هندی IPGL در بندر شهیدبهشتی چابهار آگاهی داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، دیپاك میتال در نشست كمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار اضافه كرد: نشست سه جانبه ایران، هند و افغانستان یك واقعه بسیار خوب، تاریخی و به یادماندنی است.
وی اشاره كرد: آنچه در كمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار انجام می شود، احداث طرح و برنامه است تا سه كشور ایران، هند و افغانستان، نقش مناسبی در حمل و نقل و لجستیك منطقه داشته باشند.
این مقام مسئول در دولت هندوستان، با اشاره به افتتاح دفتر شركت اپراتوری IPGL در بندر چابهار ابراز امیدواری كرد: این شركت اپراتوری، بزودی برنامه عملیاتی اش را در ایران شروع كند.
مدیركل وزارت امور خارجه هندوستان، بندر چابهار را دروازه ملل و نقطه ارتباطی بسیار عالی بین ایران، جنوب اوراسیا، هندوستان، افغانستان و البته كشورهای آسیای مركزی عنوان نمود.
وی اشاره كرد: نشست كمیته پیگیری اجرایی سازی توافق نامه بین المللی چابهار، به بررسی بیشتر پروتكل ها در این زمینه می پردازد و تعیین می كند سه كشور اصلی در این توافق نامه، چگونه نقش موثرتری در توسعه تجاری و بازرگانی دریایی داشته باشند.
موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه بین كشورهای ایران، هند و چابهار، با هدف تسریع، تسهیل و ارتقای ترانزیت چابهار و اتصال كشور هند و افغانستان به كشورهای آسیای میانه از راه بندر چابهار، توسعه صادرات سه كشور و احداث كریدور بین المللی بین كشورهای مذكور در خردادماه سال ۱۳۹۵، به امضای روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند رسید.

1397/10/05
14:00:05
5.0 / 5
4147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک